سعدالله ساسانی، فعال تُرک (آذربایجانی) با تودیع وثیقه آزاد شد

سعدالله ساسانی فعال مدنی پس از پایان مراحل بازجویی و تفهیم اتهام با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت از زندان مرکزی تبریز آزاد شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، سعدالله ساسانی کنشگر تُرک (آذربایجانی) که روز پنج شنبه ۱۰ مهرماه ۱۳۹۹، توسط ماموران اداره اطلاعات تبریز بازداشت و پس از پایان مراحل بازجویی و تفهیم اتهام به بند قرنطینه زندان مرکزی تبریز منتقل شده بود، روز دوشنبه ۲۱ مهر ماه ۱۳۹۹، با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی تا پایان مراحل دادرسی به صورت موقت از این زندان آزاد شد.

این کنشگر تُرک (آذربایجانی) روز پنج شنبه ۱۰ مهرماه ۱۳۹۹، توسط ماموران اداره اطلاعات تبریز دستگیر و به بازداشتگاه این نهاد امنیتی منتقل شده بود.

بنا به گفته یک منبع آگاه، اتهام انتسابی علیه این فعال مدنی، «اخلال در نظم عمومی» و «تمرّد از دستور ماموران حین انجام وظیفه» عنوان شده است.

بازداشت سعدالله ساسانی در پی «انتشار فراخوان تجمع اعتراض نسبت به اقدام نیروهای ارمنستان در منطقه قره باغ» صورت گرفته بود.

به گفته منابع آگاه، سعدالله ساسانی شهروند ساکن تبریز در حین بازداشت از سوی نیروهای امنیتی مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

پیشتر در روز پنج شنبه ۲۶ تیرماه ۱۳۹۹، سعدالله ساسانی به همراه یاسمین ظفری و رحیم ساسانی در مقابل کنسولگری جمهوری آذربایجان در شهر تبریز بازداشت شده بودند.

این فعالان تُرک (آذربایجانی) پس از گذشت دو هفته عصر روز چهارشنبه ۸ مردادماه ۱۳۹۹، با تامین قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان آزاد شده بودند.

در مرحله مقدماتی دادرسی، اتهام انتسابی علیه آنها «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» و «اخلال در نظم عمومی » عنوان شده بود.

 

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

10 + 8 =