حکم برائت علی مجتهد زاده وکیل دادگستری صادر شد

شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران، حکم برائت علی مجتهد زاده وکیل دادگستری را از بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام» صادر کرد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، علی مجتهد زاده وکیل دادگستری که روز سه شنبه ۱۸ شهریورماه ۱۳۹۹، توسط دادگاه شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام» محاکمه شده بود، از اتهام انتسابی تبرئه شد.

علی مجتهد زاده با انتشار مطلبی ضمن اعلام این خبر گفته است:«شعبه بیست ‌و نهم دادگاه انقلاب در خصوص اتهام تبلیغ علیه نظام بنده رای برائت صادر کرد. پیشتر نیز از سوی شعبه دوم دادسرای امنیت در خصوص اتهامات اینجانب مبنی بر توهین، نشر اکاذیب و ترویج خشونت در فضای مجازی قرار منع تعقیب صادر شده بود به امید آزادی و برائت تمامی دوستان».

وی روز سه‌شنبه ۱۸ شهریورماه ۱۳۹۹، در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی سیدعلی مظلوم جهت شرکت در جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات و ارائه دفاعیات حاضر شد.

این وکیل دادگستری روز ۱۹ خردادماه ۱۳۹۹، در منزل شخصی خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به دادسرای اوین منتقل شده و روز بعد با تامین قرار وثیقه  به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.

علی مجتهد زاده با انتشار یادداشتی با اظهار رضایت از روند برگزاری جلسه دادگاه رسیدگی گفت: «امروز جلسه رسیدگی به اتهام اینجانب دایر بر تبلیغ علیه نظام در شعبه بیست و نهم دادگاه انقلاب اسلامی برگزار شد و جو‌ حاکم بر جلسه مطلوب و برخورد قاضی مثبت و ‌امکان ارائه کامل دفاعیات فراهم بود رویکرد قاضی محترم هم فارغ از نگاه امنیتی انشاالله به صدور رای برائت امیدوارم».

او در جلسه رسیدگی به اتهاماتش که در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی سیدعلی مظلوم برگزار شد، دفاعیات خود را در خصوص اتهام «تبلیغ علیه نظام» ارائه داده بود.

در ابلاغیه ای که علی مجتهد زاده برای حضور در جلسه دادگاه رسیدگی دریافت کرده بود، اتهامات این وکیل دادگستری، «نشر اکاذیب»، «تبلیغ علیه نظام» و «ترویج خشونت در فضای مجازی» عنوان شده بود که از این موارد برای دو اتهام «نشر اکاذیب» و «ترویج خشونت در فضای مجازی» قرار منع تعقیب صادر شده است.

آقای مجتهد زاده روز ۱۹ خردادماه ۱۳۹۹، در منزل شخصی خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به دادسرای اوین منتقل شد.

علی مجتهد زاده یک روز پس از بازداشت،  در روز ۲۰ خردادماه ۱۳۹۹، با تامین وثیقه تا پایان مراحل دادرسی و به صورت موقت آزاد شد.

آقای مجتهدزاده در همان حال با انتشار توییتی درخواست کرده بود تا پرونده‌های قضایی قضاتی که به اتهام فساد دستگیر شده‌اند بازبینی شوند.

مجتهد زاده، سابقه وکالت پرونده شمار زیادی از فعالین مدنی و سیاسی را در کارنامه خود دارد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

ده − هشت =