اکبر مهاجری، کنشگر تُرک (آذربایجانی) به زندان مرکزی تبریز منتقل شد

اکبر مهاجری، کنشگر تُرک (آذربایجانی) پس از پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز به زندان مرکزی این شهر منتقل شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، اکبر مهاجری، کنشگر تُرک (آذربایجانی) که روز شنبه ۲۶ مهرماه ۱۳۹۹، یک روز پیش از تجمع اعتراضی در شهر تبریز بازداشت شده بود، روز پنجشنبه ۱ آبان ماه ۱۳۹۹، پس از پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز به زندان مرکزی این شهر منتقل شد.

تا لحظه تنظیم این گزارش از اتهام های انتسابی علیه این کنشگر تُرک (آذربایجانی) اطلاع دقیقی در دست نیست.

مهاجری در جریان اعتراضات آبان ۹۸ توسط ماموران امنیتی در تبریز بازداشت و بیش از ۷۵ روز در بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز نگهداری شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، شعبه یک دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان شرقی، اکبر مهاجری فعال مدنی ساکن شهر تبریز را به ۶ ماه حبس تعزیری و ۱ سال حبس تعلیقی محکوم کرد.

حکم زندان اکبر مهاجری، از معترضان آبان‌ماه ۱۳۹۸، که در دادگاه تبریز به  ۳ سال حبس تعزیری و ۱ سال حبس تعلیقی محکوم شده بود، در دادگاه تجدیدنظر به ۶ ماه زندان تعزیری و یکسال زندان تعلیقی کاهش پیدا کرد.

کمپین پیشتر گزارش داده بود که آقای مهاجری به اتهام «تبلیغ علیه نظام» و همچنین «عضوییت در گروه گاماج» به تحمل ۳ سال حبس تعزیری و ۱ سال حبس تعلیقی محکوم شده است.

گفته می‌شود در جریان بازداشت اکبر مهاجری در تبریز بیش از ده مامور وزارت اطلاعات ایران با حمله به منزل این شهروند، ضمن ضرب و شتم وی در مقابل دیدگان همسر و فرزندش، با زدن دستبند به بازجویی از او پرداخته‌اند.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

12 − شش =