علی نوری، فعال مدنی جهت اجرای حکم حبس بازداشت شد

علی نوری زندانی سیاسی سابق، پس از حضور در واحد اجرای احکام کیفری دادسرای زندان اوین بازداشت و جهت تحمل ۵ سال حبس تعزیری روانه زندان اوین شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، علی نوری فعال مدنی که توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی احمدزاده، با اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» به ۷ سال و ۶ ماه حبس و از بابت اتهام «فعالیت تبلیغی علیه حکومت» به یک‌سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده‌بود، امروز شنبه ۱۰ آبان‌ماه ۱۳۹۹، پس از حضور در اجرای احکام کیفری دادسرای زندان اوین بازداشت و جهت تحمل ۵ سال حبس تعزیری به زندان اوین منتقل شد.

این فعال مدنی روز سه شنبه ۲۹ مهر ماه ۱۳۹۹، با دریافت ابلاغیه ای از سوی شعبه ۱ اجرای احکام کیفری دادسرای زندان اوین به ریاست محمدمهدی براعه، جهت تحمل ۵ سال حبس تعزیری فراخوانده شده بود.

پیشتر علی نوری توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی احمدزاده، به تحمل ۹ سال حبس تعزیری محکوم شده ‌بود و این حکم در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر تهران عیناً تائید شد اما با اعمال بخشنامه کاهش مجازات در دادگاه تجدیدنظر، حکم وی به ۵ سال حبس تعزیری کاهش پیدا کرد.

علی نوری نهم دی ‌ماه ۱۳۹۶ و در دوره خدمت سربازی‌، در میدان ولیعصر تهران از سوی نیرو‌های امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. علی نوری در تاریخ ۲۳ دی ‌ماه به دلیل درد شدید در ناحیه قفسه سینه، توسط زندانیان به بهداری زندان اوین منتقل شد و مدتی بعد به زندان رجایی‌شهر کرج انتقال یافت. او که سرانجام پس از ۳۶ روز بازداشت در روز یک‌شنبه ۱۵ بهمن ۹۶ با تودیع وثیقه از زندان رجایی شهر کرج آزاد شده بود، اکنون به هفت سال و نیم حبس محکوم شده است.

‎علی نوری، فعال مدنی، پیش‌تر در روز چهارشنبه، ۱۶ مهر ۱۳۹۳، پس از شرکت در تجمع کوبانی، مقابل سازمان ملل بازداشت شده بود. وی بعد از بازداشت به بند ۲-الف سپاه منتقل شد و بعد از مدت‌ها بازجویی و سلول انفرادی به بند عمومی ۸ زندان اوین، محل نگهداری زندانیان مالی منتقل شد.

وی پس از آزادی به قید وثیقه ۵۰ میلیون تومانی، به هفت سال حبس ازسوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه محکوم شده بود که این حکم در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر به ۲ سال کاهش یافت و ۲۵ اسفند ا۱۳۹۵ پس از گذراندن یک سوم از حکم حبس دو ساله خود از زندان اوین آزاد شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

15 − شش =