تجمع کارگران نیشکر هفت تپه در اعتراض به ادامه بازداشت چهار فعال کارگری

شماری از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه در اعتراض به ادامه بازداشت چهار فعال کارگری امروز دست به تجمع اعتراضی زدند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، امروز سه‌شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۹، شماری از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه در اعتراض به بازداشت همکاران خود برای پنجمین روز متوالی در محوطه این شرکت تجمع کردند.

پس از تجمع روز پنجشنبه ۸ آبان‌ماه، چهار تن از فعالین کارگری هفت‌ تپه به نام های یوسف بهمنی، حمید ممبینی، ابراهیم عباسی منجزی و مسعود حیوری بازداشت و در اعتراض به تداوم بازداشت و عدم رسیدگی به پرونده آنها، دست به اعتصاب غذا زدند.

روز شنبه ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۹، سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، با انتشار مطلبی از انتقال چهار کارگر بازداشتی پس از سه روز بازداشت در اداره پلیس آگاهی شوش، به زندان دزفول خبر داده بود.

 ابراهیم عباسی منجزی و یوسف بهمنی  پیشتر نیز در صبح سه شنبه ۲۴ تیرماه ۱۳۹۹، در سی امین روز اعتراض کارگران این شرکت برای پیگیری مطالباتشان توسط ماموران امنیتی بازداشت و در ۲۵ تیر ۱۳۹۹، با تودیع قرار کفالت آزاد شده بودند.

اعتراضات کارگران نیشکر هفت‌تپه که در حال حاضر نیز ادامه دارد از ۱۴ آبان ماه ۱۳۹۷، در حالی شدت گرفت که در آن زمان گزارش‌هایی مبنی بر متواری یا دستگیر شدن مالکان خصوصی نیشکر هفت‌تپه منتشر شده‌بود.

صدها کارگر، شرکت نیشکر هفت‌تپه، در آن زمان بیش از یک‌ماه در اعتراض به خصوصی‌سازی این شرکت و عدم توجه مسئولان به خواسته‌هایشان و همینطور معوقات مزدی خود، دست به اعتصاب زده‌‌ بودند.

در آن زمان شدت دامنه اعتراضات افزایش یافت و خانواده‌های کارگران شرکت هفت‌تپه نیز به خیابان‌های شهر شوش نیز کشیده شده بود و ضمن برپایی تجمع با سر دادن شعارهایی مطالبات‌شان را خواستار شده‌بودند.

مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه در سال ۱۳۹۴ به دو شرکت خصوصی «زئوس» و «آریاک» واگذار شد و از زمان واگذاری این مجتمع کارگران بیش از صدها بار تجمع و اعتصاب کرده اند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

سیزده − دو =