گزارشی از آخرین وضعیت بهاره سلیمانی در بند ۲۰۹ زندان اوین

بهاره سلیمانی شهروند اهل تهران که در مهرماه امسال توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود، با گذشت بیش از یک ماه علیرغم داشتن بیماری ریوی و محرومیت از درمان، همچنان در بازداشت بسر می‌برد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، باگذشت بیش از ۵ هفته، بهاره سلیمانی همچنان در انفرادی بند ۲۰۹ در بازداشت به سر می‌برد.

بهاره سلیمانی از بیماری ریوی رنج میبرد و نیاز مبرم به دارو و مراقبت پزشکی دارد، با این وجود تاکنون از رسیدگی پزشکی محروم مانده و حتی تاکنون تنها ۳ بار موفق شده تا با خانواده خود تماس تلفنی یک دقیقه‌ای داشته باشد.

بهاره سلیمانی، شهروند ساکن تهران با گذشت ۳۹ روز از زمان دستگیری کماکان به صورت بلاتکلیف در بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ اوین نگهداری می‌شود. خانم سلیمانی از بیماری ریوی رنج می‌برد و نیاز مبرم به دارو و مراقبت پزشکی دارد. او از زمان بازداشت تنها توانسته چند تماس کوتاه با خانواده خود داشته باشد.

در تاریخ ۲۵ مهرماه ۹۹، بهاره سلیمانی توسط مامورانی که خود را از پلیس امنیت معرفی کرده بودند، بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. هنوز از دلایل بازداشت و اتهام های انتسابی علیه این شهروند اطلاعی در دست نیست.

نیروهای امنیتی در حین بازداشت اقدام به تفتیش منزل پدر و مادر این شهروند کردند و پس از آن به منزل خانم سلیمانی در تهران رفته و آنجا را نیز تفتیش کردند. در جریان این بازرسی‌ها تعدادی از وسایل شخصی خانم سلیمانی و خانواده‌اش ازجمله کامپیوتر، تلفن همراه، کتاب، سی‌دی و فلاپی را توسط ماموران ضبط شده است.

بهاره سلیمانی، ۴۳ ساله و شهروند ساکن تهران است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید