هادی تنومند، زندانی سیاسی کُرد به مرخصی اعزام شد

هادی تنومند، فعال کارگری که دوران محکومیت حبس تعزیری را در زندان بوکان پشت سر می گذارد با تودیع قرار وثیقه به مرخصی اعزام شد.

این زندانی سیاسی کُرد که پیش تر از سوی دادگاه انقلاب شهرستان بوکان به اتهام «تبلیغ علیه نظام» محاکمه و به ۳ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شده بود، طی روزهای اخیر پس از تحمل ۱۰ ماه حبس با تودیع قرار وثیقه از زندان بوکان به مرخصی اعزام شده است.

هادی تنومند، اواخر خرداد ماه سال ۱۳۹۱، به همراه ۵۷ تن از اعضای کمیته صنفی کارگری در مجمع عمومی سالیانه در کرج بازداشت شده بود.

این فعال کارگری پس از بازداشت جهت انجام مراحل بازجویی و تفهیم اتهام به زندان رجایی شهر منتقل شد.

وی پس از تحمل بازجویی ها و بلاتکلیفی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد.

پرونده این فعال کارگری جهت انجام مراحل دادرسی، از تهران به دادگاه انقلاب بوکان منتقل شد.

دادگاه انقلاب بوکان، این فعال کارگری را به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق عضویت و فعالیت در کمیته هماهنگی برای ایجاد تشکلهای کارگری» محاکمه و به تحمل ۳ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم کرد.

پس از اعتراض به حکم دادگاه بدوی، حکم صادره از سوی دادگاه تجدیدنظر استان کردستان عیناً تائید شد.

این فعال کارگری کُرد در بهمن ماه ۱۳۹۸، با دریافت ابلاغیه ای جهت تحمل دوران محکومیت حبس به شعبه اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب بوکان فراخوانده شده بود.

هادی تنومند، روز شنبه ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۸، با مراجعه به شعبه اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب بوکان، جهت تحمل دوران حبس بازداشت و به زندان بوکان منتقل شد.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید