مازیار سیدنژاد، فعال کارگری به سه سال حبس تعزیری محکوم شد

مازیار سیدنژاد، فعال کارگری معترض گروه ملی فولاد توسط شعبه ۴ دادگاه انقلاب شهرستان اهواز به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، مازیار سیدنژاد، فعال کارگری طی دو جلسه دادگاهی از بابت «اتهام عضویت در یکی از گروه‌های مخالف نظام» توسط شعبه ۴ دادگاه انقلاب شهرستان اهواز به ۳ سال حبس تعزیری محکوم و این حکم روز شنبه ۲۹ آذر ماه ۱۳۹۹ با حضور این فعال کارگری به وی ابلاغ شده است.

جلسات دادگاهی این فعال کارگری در دو مرحله در اردیبهشت ماه۱۳۹۸ و مردادماه ۱۳۹۹ برگزار شده بود.

مازیار سیدنژاد، فعال کارگری در آذرماه ۱۳۹۷ بازداشت و روز دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷، با سپردن وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی، از زندان شیبان اهواز آزاد شده بود.

این فعال کارگری معترض گروه ملی فولاد، روز چهارشنبه ۱۰ آذرماه ۱۳۹۷، توسط ماموران امنیتی بازداشت و به بند عمومی زندان اهواز منتقل شده بود.

کارگران گروه ملی فولاد در آبان و آذر ۱۳۹۷، با پیوستن به کارگران معترض نیشکر هفت تپه، تجمعات بزرگی را در شهرستان شوش و اهواز سازماندهی کردند.

از شامگاه روز دوشنبه ۲۶ آذر تا روز سه شنبه ۲۷ آذرماه ۱۳۹۷، ماموران امنیتی دست‌کم ۴۱ کارگر شرکت ملی فولاد اهواز بازداشت کردند.

«پرداخت حقوق معوق»، «از سرگیری تولید و تامین مواد اولیه»، «برقراری بیمه‌های تامین اجتماعی و تکمیلی» و «توجه به وضعیت معیشتی کارگران» از جمله خواسته‌های کارگران این مجتمع بود.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید