فریده ویسی و سیروس عباسی دو فعال مدنی کُرد محاکمه شدند

فریده ویسی و سیروس عباسی دو فعال مدنی کُرد اهل دهگلان در پی ممانعت از حضور در دادگاه بازداشت و در دادگاه انقلاب سنندج محاکمه شدند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، فریده ویسی و سیروس عباسی دو فعال مدنی کُرد پس از ممانعت از حضور در جلسه دادگاهی با صدور حکم جلب بازداشت و توسط شعبه‌ اول دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی سعیدی محاکمه شدند.

این دو فعال مدنی کُرد جهت حضور در جلسه دادگاهی بازداشت و پس از برگزاری جلسه آزاد شده اند.

بر اساس گزارش دریافتی، اتهام انتسابی علیه این در فعال مدنی، «فعالیت تبلیغی علیه نظام»، «اقدام علیه امنیت ملی» و «تشویش اذهان عمومی» عنوان شده است.

عصر روز سه شنبه ۲۴ دی ماه ۱۳۹۸، سیروس عباسی به همراه برادرش، آزاد عباسی و همسرش فریده ویسی در محل کار خود موسسه آموزشی زانست، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بودند.

روز شنبه ۱۷ اسفندماه ۱۳۹۸، آزاد عباسی، که پیش‌تر همراه برادرش و خانم ویسی بازداشت شده‌بود پس از پایان دوران بازجویی با تودیع قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شده بود.

همچنین روز یکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۸، فریده ویسی فعال مدنی اهل دهگلان که از روز ۱۹ اسفندماه سال جاری در اعتراض به تداوم بازداشت و بلاتکلیفی در بند زنان کانون اصلاح و تربیت سنندج دست به اعتصاب غذا زده بود، با تودیع قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی از این زندان آزاد شد.

سیروس عباسی پیش تر نیز  در تاریخ ۱۸ مردادماه ۱۳۹۸، به دلیل حمایتش از درخواست چهارده فعال مدنی جهت استعفای علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی  و همچنین برگزاری رفراندوم آزاد، توسط نیروهای امنیتی در منزل خود بازداشت و روز دوشنبه ۲۱ مرداد ماه ۱۳۹۸، با تامین وثیقه به صورت موقت از زندان قروه آزاد شده بود.

آقای عباسی در این پرونده از سوی شعبه اول دادیار عمومی و انقلاب دهگلان به ریاست امید مرادی از بابت «تشویش اذهان عمومی» تفهمیم اتهام شده بود.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید