گزارشی از وضعیت بهاره سلیمانی در سلول انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین

بهاره سلیمانی شهروند اهل تهران که در مهرماه ۱۳۹۹، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود با گذشت بیش از دو ماه از بازداشت همچنان در بند ۲۰۹ زندان اوین در سلول انفرادی به سر می برد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، بهاره سلیمانی در روز جمعه ۲۵ مهرماه ۱۳۹۹، توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شده و با گذشت بیش از دو ماه علی رغم سابقه بیماری ریوی و محرومیت از درمان، همچنان در سلول انفرادی در بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات واقع در زندان اوین به صورت بلاتکلیف و در بازداشت به سر می‌برد.

با گذشت بیش از ۷۵ روز از بازداشت بهاره سلیمانی، هنوز از اتهام های انتسابی علیه وی اطلاع دقیقی در دست نیست.

این شهروند در طول مدت زمان بازداشت، از رسیدگی پزشکی و دسترسی به خدمات درمانی و دارو محروم مانده و همچنین از امکان دسترسی به وکیل مدافع و ملاقات با خانواده منع شده است.

طی روزهای اخیر تورج سلیمانی، برادر بهاره سلیمانی در صفحه شخصی خود با اشاره به وضعیت حاد جسمانی خواهرش نوشت: «علیرغم تماسهای هفتگی و فقط ۱ بار ملاقات پدر و مادرم هیچ اطلاعی از دلایل بازداشتش نداریم. قرار بازداشت اولیه برای ۲ ماه صادر شده بود. با توجه به اتمام بازجوییها امیدوار بودیم که با قرار وثیقه موافقت کنند. در حال حاضر جان خواهر من در خطر است. چون با توجه به شیوع کرونا و مشکلات بیماری ریه و عدم دسترسی به حق درمان هر لحظه احتمال هرگونه اتفاق جانی برای بهاره امکان پذیر است.»

بهاره سلیمانی از بیماری ریوی رنج می برد و نیاز مبرم به دارو و مراقبت پزشکی دارد، با این وجود تاکنون از رسیدگی پزشکی محروم مانده و حتی تاکنون تنها چند بار موفق شده تا با خانواده خود تماس تلفنی یک دقیقه‌ای داشته باشد.

بهاره سلیمانی، شهروند ساکن تهران با گذشت بیش از ۷۵ روز از زمان دستگیری کماکان به صورت بلاتکلیف در بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ اوین نگهداری می‌شود.

در روز جمعه ۲۵ مهرماه ۱۳۹۹، بهاره سلیمانی توسط مامورانی که خود را از پلیس امنیت معرفی کرده بودند، بازداشت شده بود.

نیروهای امنیتی در حین بازداشت اقدام به تفتیش منزل پدر و مادر این شهروند کردند و پس از آن به منزل خانم سلیمانی در تهران رفته و آنجا را نیز تفتیش کردند.

در جریان این بازرسی‌ها تعدادی از وسایل شخصی خانم سلیمانی و خانواده‌اش ازجمله کامپیوتر، تلفن همراه، کتاب، سی‌دی و فلاپی را توسط ماموران ضبط شده است.

بهاره سلیمانی، ۴۳ ساله و شهروند ساکن تهران است.

نویسنده
رحیم الیاسی

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید