گلرخ ابراهیمی ایرایی به سلول ۳ نفره در بند ۲ الف سپاه منتقل شد

گلرخ ابراهیمی ایرایی، زندانی سیاسی محبوس در بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین از سلول انفرادی به سلول ۳ نفره در این بند منتقل شده است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، گلرخ ابراهیمی ایرایی، زندانی سیاسی که روز یکشنبه ۲۳ آذرماه ۱۳۹۹، به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین منتقل شده بود، پس از گذشت یک ماه با پایان بازجویی ها از سلول انفرادی به سلول ۳ نفره در این بند منتقل شده است.

انتقال گلرخ ابراهیمی ایرایی به سلول ۳ نفره در بند ۲ الف سپاه در حالی صورت گرفته است که این زندانی سیاسی می بایست به بند عمومی زندان اوین منتقل و یا زندان قرچک ورامین بازگردانده می شد.

 گلرخ ابراهیمی ایرایی از زمان انتقال به بند ۲ الف زندان اوین تاکنون از حق دسترسی به وکیل، تماس تلفنی و ملاقات با خانواده اش محروم مانده است.

نگرانی های خانواده ابراهیمی ایرایی در رابطه با وضعیت سلامت این زندانی سیاسی و احتمال پرونده‌سازی مجدد برای او افزایش یافته است.

پیشتر در گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی در خصوص تداوم بی خبری از سرنوشت گلرخ ایرایی در بازداشتگاه اطلاعات سپاه اشاره شده بود که خانواده گلرخ ایرایی طی تماسی تلفنی از سوی یکی از بازجویان اطلاعات سپاه پاسداران مورد تهدید قرار گرفته اند.

این مامور اطلاعات ضمن تهدید خانواده ایرایی تاکید کرده بود که آنها حق اطلاع رسانی در خصوص وضعیت این زندانی سیاسی را ندارند.

سازمان اطلاعات سپاه، روز دوشنبه ۱۷ آذرماه ۱۳۹۹، طی ابلاغیه‌ای گلرخ ابراهیمی ایرایی، کنشگر مدنی و زندانی سیاسی را احضار کرد.

خانم ایرایی احضار دوباره خود را «غیر قانونی» خوانده و در مقابل اعزام به بازداشتگاه این نهاد امنیتی مقاومت کرده بود.

مسئولان زندان قرچک ورامین به همراه گارد ویژه زندان، روز یکشنبه ۲۳ آذرماه ۱۳۹۹، اقدام به ضرب و شتم زندانیان سیاسی بند ۸ این زندان کرده و گلرخ ابراهیمی ایرایی را به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین منتقل کرده بودند.

گلرخ ابراهیمی ایرایی به همراه همسرش آرش صادقی، ۱۵ شهریورماه ۱۳۹۳، از سوی «قرارگاه ثارالله اطلاعات سپاه» بازداشت شدند.

پس از بازداشت، دادسرای شهید مقدسی برای گلرخ ابراهیمی ایرایی، وثیقه ای به مبلغ ۸۰ میلیون تومان به جرم فعالیت های فیسبوکی تعیین کرد.

این فعال سیاسی نیز پس از تحمل حدود سه هفته بازداشت در بند دو الف سپاه در ۵ مهر ماه ۱۳۹۳ با تودیع وثیقه آزاد شد.

وی سپس در اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۴، به اتهام «توهین به مقدسات و تبلیغ علیه نظام» در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد.

این حکم در شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر تایید شد و سپس با احتساب کاهش حبس به مناسبت عید نوروز ۱۳۹۶، به ۳۰ ماه تقلیل یافت.

گلرخ ابراهیمی ایرایی، روز دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸، با پایان دوران محکومیت، با قرار کفالت و تا زمان تعیین تکلیف در پرونده جدیدش به صورت موقت از زندان اوین آزاد شد.

پیش‌تر شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران، به ریاست قاضی ایمان افشاری، آتنا دائمی و گلرخ ابراهیمی، دو فعال مدنی را در پرونده‌ای مشترک که سال ۱۳۹۷، در زندان برای آن‌ها باز شده‌بود، با اتهام «اهانت به بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبری» به ۲ سال و یک ‌ماه حبس تعزیری و در خصوص اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یک‌سال و نیم زندان محکوم کرده‌بود.

روز شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، ماموران امنیتی بدون ارائه حکم قضایی گلرخ ابراهیمی ایرایی را در منزل مسکونی‌اش در تهران بازداشت و به زندان قرچک ورامین منتقل کردند.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید