حمله به مهدی هاشمی در بند ۷ زندان اوین

«شاهین دزفولى» یکى از نیروهاى سابق وزارت اطلاعات که به جرم جاسوسی در زندان اوین است، به «مهدى هاشمى» حمله کرده است. گفته شده او قصد ضرب و جرح این زندانی را داشته است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، سایت «کلمه» با اعلام این خبر نوشته: “در ابتداى هفته جارى شاهین دزفولى یکى از نیروهاى سابق وزارت اطلاعات که به اتهام جاسوسی محکوم شده و در زندان است، در اقدامى غیرمنتظره به «مهدى هاشمى» حمله ور شده و قصد ضرب و جرح وى را داشته که در نهایت وی به بند ٨ زندان اوین منتقل شده است.”

کلمه درباره سوابق «شاهین دزفولى» نوشته: “این کارمند سابق وزارت اطلاعات به اتهام جاسوسى و ارایه اطلاعات و اسنادى علیه حسن روحانى، محمدجواد ظریف و حسین فریدون به سرویس‌هاى اطلاعاتى آمریکا و اسراییل در یکى از کشورهاى حاشیه خلیج فارس، به حبس بلندمدت محکوم شده و در حال تحمل دوره محکومیت خود در بند ویژه متهمان جرایم امنیتى (قرنطینه بند ٧) بوده است.”

گفته شده این زندانی پیش‌تر نیز در بند ٣۵٠ اوین موجب بروز درگیری در میان زندانیان شده است.

«مهدی هاشمی»، پسر «اکبر هاشمی رفسنجانی» و رییس سابق سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت ایران است. او ۱۸ مردادماه ۱۳۹۴، برای اجرای حکم ۱۰ سال حبس، خودش را به زندان اوین تهران معرفی کرد.

پیش‌تر سخنگوی قوه قضاییه ایران در خردادماه سال جاری نیز، از تایید و صدور حکم قطعی ۱۰ سال زندان برای «مهدی هاشمی»، به جرم “اختلاس”، “ارتشا” و “جرایم مربوط به مسایل امنیتی” در دادگاه تجدید نظر خبر داده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

18 + هشت =