اجرای حکم اعدام دو زندانی اهل ارومیه در زندان زنجان

حکم دو زندانی به‌نام‌های عابد خداوردی و ارشد جودت که با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» به اعدام محکوم شده بودند در زندان زنجان به اجرا درآمد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ حکم دو زندانی به‌نام‌های عابد خداوردی و ارشد جودت که با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» به اعدام محکوم شده بودند روز سه شنبه۳۰ شهریور ماه ۱۴۰۰، در زندان زنجان به
اجرا درآمد.

منابع حقوق بشری در اینباره گفته اند: «عابد خداوردی حدودا ۴۰ سال داشت و به اتهام حمل مواد مخدر از چهار سال پیش زندانی و به اعدام محکوم شده بود. ارشد جودت نیز ار حدود چهار سال پیش با اتهام حمل مواد مخدر در زندان بود.»

اعدام این دو زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

سازمان حقوق بشر ایران می گوید: از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون ۷۴ زندانی که با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» به اعدام محکوم شده بودند در ایران اعدام شده‌اند.

بر اساس گزارش‌های جمع‌آوری شده از سوی سازمان حقوق بشر ایران، در سال ۲۰۲۰ تعداد ۲۵ نفر با اتهامات مربوط به مواد مخدر اعدام شده بودند.

پیشتر سازمان حقوق بشر ایران درطی گزارشی، نگرانی شدید خود را نسبت به افزایش چشمگیر آمار اعدام‌های مربوط به مواد مخدر ابراز کرده و نسبت به ادامه این روند هشدار داده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید