پایان اعتصاب هوشمند علیپور زندانی سیاسی محبوس در زندان سنندج

هوشمند علیپور، زندانی محبوس در زندان سنندج، به اعتصاب غذای خود پایان داد. او ۱۵ روز پیش در پی مخالفت با مرخصی خود دست به اعتصاب غذا زده بود.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ روز چهار شنبه ۱۰ آذر ماه ۱۴۰۰، هوشمند علیپور زندانی سیاسی محبوس در زندان سنندج پس ۱۵ روز به اعتصاب غذای خود پایان داد.

بر اساس این گزارش، آقای علیپور روز سه شنبه ۲۵ آبان ماه ۱۴۰۰، در پی مخالف با مرخصی از سوی اداره اطلاعات دست به اعتصاب غذا زده بود.

این زندانی سیاسی با درخواست خانواده و همبندی هایش به اعتصاب غذای خود پایان داده است. او که در هشتمین روز اعتصاب غذا با دستور مسئولین زندان به سلول انفرادی منتقل شده بود با پایان اعتصاب غذا به داخل بند بازگردانده شد.

وی اواسط مرداد ماه ٩٧ بازداشت شد و تنها ۴ روز پس از بازداشت، اعترافات اجباری او در برنامه اخبار شبانگاهی ٢٠:٣٠ شبکە خبر جمهوری اسلامی پخش و یک سال بعد توسط شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی سعیدی به اعدام محکوم شد.

ژیان علیپور برادر هوشمند علیپور که به کولبری مشغول بود، روز پنج‌شنبه ۲۲ مهر ماه در اثر تیراندازی مستقیم نیروهای سرکوبگر، جان خود را از دست داد.

وی ۳۲ ساله، متاهل و پدر دو فرزند خردسال ۴ و ۹ ساله از اهالی روستای “بیژوی” از توابع شهرستان سردشت در آذربایجان غربی بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید