دادگاه انقلاب تهران؛ شکیلا منفرد به حبس و پرداخت جزای نقدی محکوم شد

شکیلا منفرد

شکیلا منفرد، زندانی سیاسی محبوس در زندان قرچک ورامین، در پرونده‌ای که در دوران محکومیت خود توسط دادگاه انقلاب گشوده شده بود به حبس و جزای نقدی محکوم شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، شکیلا منفرد، زندانی سیاسی محبوس در زندان قرچک ورامین، توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به دو سال و هشت ماه حبس تعزیری و پرداخت جزای نقدی محکوم شد.

بر اساس این گزارش، محکومیت دو سال و هشت ماه حبس تعزیری و پرداخت جزای نقدی در پرونده‌ای که در هنگام سپری نمودن دوران محکومیت خود علیه وی گشوده شده بود برای وی صادر شده است.

براساس این حکم که توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری صادر و ابلاغ شده است، خانم منفرد از بابت اتهام عضویت در گروه های مخالف نظام به ۲ سال و ۸ ماه حبس تعزیری و به اتهام نشر اکاذیب به پرداخت ۱۰ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شده است.

این پرونده پیشتر در شعبه ۳ بازپرسی دادسرای اوین یه ریاست قاضی براعه مورد بررسی قرار گرفته بود.

شکیلا منفرد در تاریخ ۱۰ شهریورماه ۱۳۹۹، هنگام خروج از منزل توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و به یکی از بازداشتگاه‌های سازمان اطلاعات سپاه در تهران منتقل منتقل شد.

گفته می‌شود بازداشت این شهروند بدون ارائه حکم قضایی صورت گرفته بود. وی در تاریخ ۱۹ شهریورماه ۹۹ با پایان مراحل بازجویی به قرنطینه بند زنان زندان اوین منتقل و نهایتا در تاریخ ۲۴ شهریور با تودیع قرار وثیقه ۴۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات شکیلا منفرد، آرشام رضایی و محمد ابوالحسنی از بابت پرونده ای مشترک در تاریخ ۱ بهمن‌ماه ۹۹ در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. خانم منفرد پس از اتمام جلسه دادگاه توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و به زندان منتقل شد.

وی نهایتا توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری از بابت اتهامات “فعالیت تبلیغی علیه نظام و توهین به مقدسات اسلام” به ۶ سال حبس تعزیری و ۴ ماه کار اجباری در جهاد کشاورزی محکوم شد. نهایتا شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران خانم منفرد را به ۴ سال و دو ماه حبس قطعی محکوم کرد.

خانم منفرد پیشتر در تاریخ ۱ شهریورماه به مرخصی اعزام و در تاریخ ۱۶ شهریورماه، با پایان ایام مرخصی به زندان قرچک ورامین بازگشته بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید