پایان دوران مرخصی صلاح بهرامیان به زندان اشنویه بازگشت

صلاح بهرامیان (گوری)

صلاح بهرامیان، زندانی محبوس در زندان اشنویه که پیشتر به مرخصی اعزام شده بود با پایان ایام مرخصی به زندان این شهر بازگشت. او در حال سپری نمودن محکومیت دو ساله حبس خود می باشد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، امروز شنبه ششم فروردین‌ماه 1401، صلاح بهرامیان، زندانی سیاسی اهل روستای “گندویلا” از توابع اشنویه با اتمام دوران مرخصی به زندان این شهرستان بازگشت.

بر اساس این گزارش، او روز یکشنبه بیست و دوم اسفندماه 1400، با افزایش فشار خون در پی بیماری قلبی از زندان اشنویه به مرخصی استعلاجی اعزام شده بود.

آقای بهرامیان یک بار دیگر روز پنج‌شنبه بیست و هشتم بهمن‌ماه 1400 از زندان اشنویه به مرخصی اعزام شده بود و روز جمعه سیزدهم اسفندماه 1400 با پایان ایام مرخصی به زندان اشنویه بازگشته بود.

روز چهارشنبه سیزدهم بهمن‌ماه 1400، این شهروند کُرد جهت اجرای حکم حبس خود را به زندان اشنویه معرفی کرد.

شهریورماه 1400، شعبه 13 دادگاه تجدیدنظر در ارومیه حکم دو سال حبس این شهروند کُرد را تأیید کرد.

شعبه اول دادگاه انقلاب اشنویه به ریاست قاضی “رضایی”، این شهروند کُرد را به دو سال حبس تعزیری محکوم کرد.

این حکم روز شنبه دوم مردادماه ١٤٠٠ به این شهروند ابلاغ و وی به اتهام “عضویت در یکی از احزاب کُرد مخالف نظام” به دو سال حبس تعزیری محکوم و از اتهام “تبانی علیه نظام” تبرئه شده است.

جلسه دادگاهی این شهروند روز سه‌شنبه یکم تیرماه ١٤٠٠ در دادگاه انقلاب اشنویه برگزار شده بود.

صلاح بهرامیان روز یکشنبه بیست و دوم فروردین‌ماه ١٤٠٠ بدون ارائه حکم قضایی از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و جهت بازجویی به یکی از بازداشتگاه‌های امنیتی در ارومیه منتقل شده بود.

این شهروند پس از اتمام بازجویی روز دوشنبه سیزدهم اردیبهشت‌ماه ١٤٠٠ با تودیع قرار وثیقه به شیوه موقت آزاد شده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید