اعدام دو زندانی به اتهام «مواد مخدر» در زندان اصفهان

زندان اصفهان به اتهام مواد مخدر

حکم دو زندانی به‌نام‌های حمید رستگار و غلامرضا پاکی، که با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» به اعدام محکوم شده بودند، در زندان دستگرد اصفهان به اجرا درآمد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز چهارشنبه، ۲۵ اسفند ماه ۱۴۰۰، حکم اعدام دو مرد در زندان دستگرد اسفهان به اجرا درآمد. هویت این دو زندانی که با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» به اعدام محکوم شده بودند، حمید رستگار، ۳۴ ساله و غلامرضا پاکی، ۴۵ ساله و اهل کاشان احراز شده است.

یک منبع مطلع درخصوص اعدام این دو زندانی گفت: «حمید رستگار از چهار سال پیش در زندان به‌سر میبرد. غلامرضا پاکی نیز از پنج سال پیش به اتهام حمل ۱۰۰ کیلو شیشه بازداشت و توسط دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شده بود. او متاهل و دارای یک فرزند ۹ ساله بود. غلامرضا یک هم پرونده هم داشت که او نیز ابتدا به اعدام محکوم شده بود، اما بعدا حکمش به ۲۰ سال زندان کاهش پیدا کرد».

باوجود گذشت حدود یک ماه، اعدام این دو زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

بر اساس گزارش‌های جمع‌آوری شده از سوی سازمان حقوق بشر ایران، در سال ۲۰۲۰ تعداد ۲۵ نفر با اتهامات مربوط به مواد مخدر اعدام شده بودند. این در حالیست که اعدام این دست از زندانیان در سال ۲۰۲۱ رشد چشمگیری داشت و به بیش از ۱۰۰ نفر رسید.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید