زندان مرکزی قم؛ دو زندان به اتهام‌های «قتل عمد و مواد مخدر» اعدام شدند

زندان مرکزی قم

حکم دو زندانی به‌نام‌های یوسف نادری و ابوالفضل حسن‌مردای به ترتیب به اتهام های «قتل عمد» به قصاص نفس (اعدام) و دیگری با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» به اعدام محکوم شده بود، در زندان مرکزی قم به اجرا درآمد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه 1401، حکم اعدام دو مرد در زندان مرکزی قم به اجرا درآمد.

بر اساس این گزارش، یکی از این دو زندانی که با اتهام «قتل عمد» به قصاص نفس محکوم شده بود یوسف نادری، ۴۰ ساله و دیگری که با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» به اعدام محکوم شده بود، ابوالفضل حسن‌مردادی، حدودا ۵۰ ساله و اهل مرند احراز شده است.

یک منبع مطلع درخصوص جزییات پرونده ابوالفضل حسن‌مردای به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «او را در بهمن ماه سال ۹۶ در جاده قم به اتهام حمل مواد مخدر بازداشت و به اعدام محکوم کرده بودند».

به گفته این منبع: «یوسف نادری نیز از ۴ سال پیش به اتهام قتل بر سر اختلافات مالی و درگیری بازداشت و به قصاص محکوم شده بود».

اعدام این دو زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

بر اساس گزارش‌های جمع‌آوری شده از سوی سازمان حقوق بشر ایران، در سال ۲۰۲۰ تعداد ۲۵ نفر با اتهامات مربوط به مواد مخدر اعدام شده بودند. این در حالیست که اعدام این دست از زندانیان در سال ۲۰۲۱ رشد چشمگیری داشت و به ۱۲۶ تن رسید.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید