تداوم اعتصاب غذای فریدون ذاکری نسب، محبوس در زندان رجایی شهر کرج

فریدون ذاکری نسب

فریدون ذاکری نسب، زندانی سنی مذهب در زندان رجایی شهر کرج، در چهارمین روز اعتصاب خود به سر می‌برد. وی پیشتر در پی بی احترامی دادستان تهران به زندانیان سنی مذهب این زندان و در اعتراض به روند رسیدگی به پرونده‌اش دست به اعتصاب غذا زد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ روز سه شنبه 14 خرداد ۱۴۰۱، فریدون ذاکری نسب، زندانی سنی مذهب در زندان رجایی شهر کرج، در چهارمین روز اعتصاب خود به سر می‌برد.

یک منبع مطلع در این باره گفت: «علیرغم فشار مسئولان زندان برای پایان دادن به اعتصاب، آقای ذاکری نسب همچنان در اعتصاب غذا به سر می‌برد و با کاهش وزن مواجه شده است.»

روز پنجشنبه ۹ تیرماه فریدون ذاکری نسب در پی بی احترامی دادستان تهران به زندانیان سنی مذهب این زندان و در اعتراض به روند رسیدگی به پرونده‌اش دست به اعتصاب غذا زد.

آقای ذاکری نسب پیش‌تر از روز شنبه ۲۴ اردیبهشت‌ماه در اعتراض به روند رسیدگی به پرونده‌ اقدام به اعتصاب غذا کرد و پس از چندی با وعده مساعد مسئولان به اعتصاب خود پایان داد.

فریدون ذاکری نسب در سال ۱۳۹۶ بازداشت و نخست به اتهام “افساد فی الارض” به اعدام محکوم شد. این حکم در دیوان عالی کشور نقض شده و پرونده وی به اتهام معاونت در محاربه هم اکنون در حال رسیدگی است.

فریدون ذاکری نسب که در سالن ۱۱ اندرزگاه ۴ زندان رجایی شهر بسر میبرد، دارای کارشناسی ارشد رشته مدیریت و پیش از بازداشت یکی از مربیان کونگفو در استان کرمانشاه بوده است.

بسیاری از زندانیان در ایران به عنوان آخرین راه برای رسیدن به خواسته‌هایشان دست به اعتصاب غذای اعتراضی می‌زنند. بسیاری از این اعتصاب‌ها در اعتراض به عدم رسیدگی به مشکلات پرونده، مراعات نشدن حقوق زندانی و یا بازداشتی و بلاتکلیفی‌های بلندمدت بوده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید