اعتصاب غذای خشک سعید رضوی فقیه در زندان رجایی شهر

«سعید رضوی فقیه»، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر از صبح امروز شنبه ۲۱ شهریور دست به اعتصاب غذای خشک زده است.
به گزارش کمپین دفاغ از زندانیان سیاسی و مدنی به نقل از «کلمه»، در پی تشدید بیماریهای قلبی و ریوی «سعید رضوی فقیه» که با بی توجهی مسئولان زندان رجایی شهر روبرو شده است این زندانی سیاسی را ناچار کرده است که از صبح امروز در حرکتی اعتراضی دست به اعتصاب غذای خشک بزند.
اعتراض «رضوی فقیه» عدم ارائه خدمات درمانی مناسب به وی و ممانعت از اعزام او به بیمارستان جهت تکمیل اقدامات درمانی اش است.
«سعید رضوی فقیه» روز گذشته در نامه ای خطاب به رییس زندان رجایی شهر ضمن اعتراص به برخورد پزشکان و کوتاهی آنها در درمان؛ از فشار بر وی برای پرداخت هزینه داروهای تجویز شده خبر داده است.
او در این نامه اعلام کرده که تا حل نشدن مشکلاتش در اعتصاب خشک خواهد بود و مسولیت عواقب آن بر عهده مسوولان زندان است.
بنا بر گزارش های رسیده برخورد ماموران بهداری و پزشکان با این زندانی سیاسی پس از بازگشت به زندان با بی احترامی و توهین همراه بوده و برای ارائه داروها از وی طلب پول کرده اند. این در حالی است که وضعیت جسمی «سعید رضوی فقیه» وخیم گزارش شده است.
بر اساس این گزارش تعدادی از زندانیان رجایی شهر هم در حمایت از «سعید رضوی فقیه» اعلام کرده اند در صورت عدم اقدام به موقع از سوی مسوولان و اعزام وی به بیمارستان و حل نشدن مشکلات بهداری زندان، در اعتصاب غذا به وی خواهند پیوست.
«سعید رضوی فقیه» عضو سابق شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت، پس از سرکوب های انتخابات در سال ۸۸ به دلیل سخنرانی در یک نشست در همدان به اتهام جرایم امنیتی، از سوی دادگاه انقلاب تهران به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.
او که به خارج از کشور رفته بود، در اسفند ۱۳۹۲ پس از بازگشت به ایران برای گذراندن یک سال محکومیت به زندان رجایی شهر منتقل شد.
هفته ی گذشته گزارش شده بود که مأموران زندان این زندانی سیاسی را که به بیمارستان منتقل شده بود، پیش از اتمام دوره درمان به زندان بازگردانده و به خاطرعدم حضور مسئولان زندان به بهانه تعطیلات به بیمارستان منتقل نکردند.
این در حالی است که وی به دلیل ناتمام ماندن دوران درمان قبلی پس از جراحی قلب باز، دچار حمله قلبی، عفونت ریه و آسم شده بود.
دوران محکومیت رضوی فقیه پنج ماه پیش به پایان رسیده و علیرغم پایان حکم به صورت بلاتکلیف در انتظار دادگاه سخنرانی سال ۹۲ همدان خود در زندان رجایی شهر به سر می‌برد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید