قرار بازداشت چهار تن از فعالان صنفی فرهنگیان دیواندره برای سومین بار تمدید شد

امید شاه محمدی، هیوا قریشی ، پرویز احسنی و کاوه محمدزاده

قرار بازداشت چهار تن از فرهنگیان بازداشت شده به نام‌های امید شاه محمدی، هیوا قریشی ، پرویز احسنی و کاوه محمدزاده، در شهرستان دیواندره تمدید شد.‌

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ طی روزهای اخیر، امید شاه محمدی، هیوا قریشی ، پرویز احسنی و کاوه محمدزاده، چهار تن از فرهنگیان اهل شهرستان دیواندره در پی تمدید قرار بازداشت در بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج بسر می برند.

براساس این گزارش، با احتساب این مرحله پیش‌تر هم دو بار قرار بازداشت این چهار شهروند به علت تداوم بازجوئی ها تمدید شد اما این‌افراد پس از گذشت ۴۸ روز از بازداشت از حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق یک متهم محروم هستند.

لازم به ذکر است، هیوا قریشی، امید شاه محمدی، پرویز احسنی و کاوه محمدزاده، در تاریخ ۲۵ خردادماه ۱۴۰۱، توسط ماموران اداره اطلاعات دیواندره بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهرستان منتقل و اواخر خردادماه ۱۴۰۱، به بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج مرکز استان کردستان منتقل شدند و اوایل تیر ماه هم قرار بازداشت آنها تمدید شده بود.

همچنین، امید شاه محمدی، پیش از این هم در تاریخ ۲۱ آبان ۱۳۹۷، توسط ماموران اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت و در تاریخ ۲۹ آذر ماه ۱۳۹۷، با تودیع وثیقه ای به مبلغ ۱۰۰ میلیدن تومان آزاد شده بود.

با آغاز مراحل دادرسی امید شاه محمدی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی،توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب سنندج محاکمه و به تحمل ۱ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم در شعبه دادگاه تجدیدنظر استان کردستان عینا تائید شد.

امید شاه محمدی، در تاریخ ۱۹ خرداد ۱۳۹۸، برای تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شده خود به شعبه اجرای احکام دادسرای شهر سنندج احضار و پس از بازداشت به زندان مرکزی سنندج منتقل شد.‌

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید