عطاالله ظفر، شهروند بهایی از زندان اوین به بیمارستان طالقانی تهران اعزام شد

عطاالله ظفر

عطاالله ظفر، شهروند بهایی، در پی وخامت حال ابتدا به بهداری زندان اوین و سپس به بیمارستان طالقانی تهران اعزام شد. این شهروند بهایی ۷۸ ساله که از مشکلات قلبی رنج می‌برد، با دستبند و پابند به تخت بیمارستان بسته شده است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ روز یکشنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۱، عطاالله ظفر، شهروند بهایی ۷۸ ساله، از زندان اوین به بیماریستان خارج از زندان منتقل شد.

روز دوشنبه هفته گذشته هنگامی که برای تحویل نامه پزشک مبنی بر عدم توانایی تحمل حبس به دادسرای اوین مراجعه کرده بود، بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت به زندان اوین منتقل شد.

یک منبع مطلع با بیان این مطلب گفت: “وی روز یکشنبه در پی مشکل قلبی به بهداری زندان منتقل شد که به علت عدم امکانات لازم، به بیمارستان طالقانی (ولنجک) اعزام شد. در بیمارستان نیز بنا به نظر پزشکان سریعا در بخش ccu بستری گردید. ایشان به وسیله پا بند و دستبند به تخت بخش ویژه بسته شده بودند و تقاضا برای برداشتن آنها نیز موکول به دستور قاضی شد.”

صبح روز دوشنبه ۷ شهریور، عطاالله ظفر، شهروند بهائی هنگامی که برای تحویل نامه پزشک مبنی بر عدم توانایی تحمل حبس به دادسرای اوین مراجعه کرده بود، بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت به زندان اوین منتقل شد.

عطاالله ظفر به همراه یک شهروند بهائی دیگر به نام عباس طائف در تاریخ ۵ مهرماه ۹۸ توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شدند. ماموران در زمان بازداشت ضمن تفتیش منزل برخی از لوازم شخصی آن ها را ضبط کرده و با خود بردند. عباس طائف در تاریخ ۴ آذرماه ۹۸ و عطاالله ظفر در مهرماه همان سال، با تودیع قرار وثیقه، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شدند.

این شهروندان سپس توسط دادگاه انقلاب تهران به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شدند که این حکم در تیر ماه سال گذشته توسط شعبه ۲۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شد.

بر اساس حکم دادگاه تجدیدنظر، این شهروندان هر یک از بابت اتهام “اقدام علیه امنیت ملی از طریق اداره و فعالیت موثر در تشکیلات فرقه بهائیت” به یک سال حبس تعزیری محکوم شده‌اند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید