مادر و وکیل آتنا فرقدانی: انتشار خبر تست بکارت و بارداری صحت ندارد + فایل صوتی

دادگاه «محمد مقیمی» و موکلش «آتنا فرقدانی » روز گذشته ۱۱ مهر ماه ۱۳۹۴، در شعبه ۱۱۶۱ دادگاه عمومی جزایی تهران برگزار شد.
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، در گفتگویی که کمپین با مادر «آتنا فرقدانی» داشته : انتشار خبر تست بکارت و بارداری از سوی وی تکذیب شده و بهگفته وی تنها  آزار و اذیت کلامی بوده و هیچ‌گونه تستی از دخترش گرفته نشده است و اخبار منتشر شده را شایعه قلمداد کرد.
مادر این زندانی سیاسی در ادامه گفتگو افزود «آتنا فرقدانی» مبتلا به عفونت خونی است که علت این بیماری را نگهداری گربه در دوران دانشجویی آتنا بیان کردند.
در خصوص اینکه آیا آقای «محمد مقیمی» همچنان وکالت «آتنا فرقدانی» را بر عهده دارند، مادر این زندانی سیاسی افزود ” بله همچنان وکیلشون هستند، تنها در خصوص پرونده دست دادن ایشان با دخترم که روز گذشته دادگاهش برگزار شد «هوشنگ پوربابایی» وکالت «آتنا فرقدانی» و «محمد مقیمی» را برعهده داشته است”.
وی در ادامه افزود: “دادگاه روز گذشته بصورت غیرعلنی برگزار شده و از روند دادگاه راضی بودند وکماکان منتظر اعلام حکم دادگاه هستند.”
محمد مقیمی_kampain.info
در ادامه گفت‌وگوی مجدد «کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی» با « محمد مقیمی» نامبرده مجددا تست بارداری و بکارت را تکذیب کردند و اعلام کرد همچنان وکالت «آتنا فرقدانی» را برعهده دارد و اخبار منتشر شده شایعه ای بیش نیست.
وی در ادامه افزود ” دادگاه بصورت غیرعلنی برگزار شد و به دلیل غیرعلنی بودن دادگاه نمی‌توانم از مفاد دادگاه چیزی بگویم همچنین از روند برگزرای دادگاه راضی بوده ام”
Atena Faraghdan _Kampain.info
«آتنا فرقدانی» کارتونیست، فعال مدنی و موکل «محمد مقیمی» در شهریور ماه ۱۳۹۳، از سوی ماموران امنیتی جمهوری اسلامی بازداشت و به بند ۲-الف سپاه پاسداران در زندان اوین منتقل شد. او دو ماه در بازداشت بود و از این دو ماه بیست روز را در سلول انفرادی گذراند. او در طول بازداشت از داشتن وکیل و دیدار با خانواده خود محروم بود. همچنین در زندان متوجه نصب دوربین در داخل دستشویی و حمام شده بود و به گفته خود مورد آزار جسمی و روحی از سوی ماموران زندان قرار گرفته بود.
این فعال مدنی در آبان ماه ۱۳۹۳، با قرار وثیقه تا زمان حکم دادگاه آزاد شد.
فرقدانی پس از آزادی اقدام به نوشتن نامه به مسوولان مختلف جمهوری اسلامی جهت احقاق حقوق خود کرد و پس از عدم دریافت پاسخ از سوی آنان، در ویدئویی که در فضای مجازی بازتاب گسترده‌ای یافت به شرح خشونت ماموران زن بند ۲-الف سپاه علیه خود پرداخت، که چند روز پس از انتشار این ویدئو، قاضی «ابوالقاسم صلواتی» در تاریخ ۷ دی ۱۳۹۳، در تماسی تلفنی از این فعال مدنی خواست در دادگاه حضور یابد، «آتنا فرقدانی» پس از این احضار در تاریخ ۲۰ دی ماه ۱۳۹۳ در دادگاه انقلاب حضور یافته و در آنجا بازداشت و به زندان قرچک ورامین منتقل شد.
به گفته پدر این فعال مدنی، در دادگاه انقلاب دخترش را مقابل چشمان او و همسرش کتک زده بودند. در بهمن ماه ۱۳۹۳، آتنا در اعتراض به عدم رعایت اصل تفکیک زندانیان سیاسی و غیرسیاسی در زندان به اعتصاب غذا دست زد.
طولانی شدن اعتصاب غذای وی باعث شد که ۷ اسفندماه ۱۳۹۳، در بیمارستان بستری شود. با موافقت قاضی «صلواتی»، این فعال مدنی را در ۱۲ اسفند ماه ۱۳۹۳، به زندان اوین منتقل کردند.
این «فعال حقوق کودکان» هم‌ اکنون در بند عمومی زنان (نسوان) زندان اوین محبوس می‌باشد.
«آتنا فرقدانی» از سوی دادگاه انقلاب به ریاست «قاضی صلواتی» به تحمل ۱۲ سال و ۹ ماه حبس محکوم شد.
اتهامات انتسابی این «فعال حقوق کودکان» و زندانی سیاسی “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی”، “فعالیت تبلیغی علیه نظام” و “توهین به رهبری”، “رییس جمهور”، “توهین به نمایندگان مجلس” و “توهین به ماموران بند ۲- الف سپاه در حین بازجویی‌هایش” قید شده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید