اعزام لطیف حسنی به مرخصی

 

Latif Hasani_Kampain.infoلطیف حسنی زندانی سیاسی آذربایجانی به مرخصی ۳ روزه اعزام شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی به نقل از اویان نیوز، لطیف حسنی فعال هویت طلب اهل خلخال، ظهر روز جاری پنجشنبه ۳۰ مهر ماه از زندان رجایی شهر کرج به مرخصی ۳ روزه اعزام شد.
این فعال آذربایجانی پیش تر در ۱۸بهمن ماه ۹۱ در شهر کرج به هنگام تدریس از سوی ماموران امنیتی بازداشت شد.
پس از چند ماه بازداشت در اداره اطلاعات تبریز روز ۹اردیبهشت ماه ۹۲ قاضی باقرپور، رئیس شعبه‌ی سوم دادگاه انقلاب تبریز، لطیف حسنی را به همراه آیت(یوروش) مهرعلی بیگلو، شهرام رادمهر، محمود فضلی و بهبود قلیزاده به اتهام تشکیل گروه غیرقانونی به ۸ سال حبس تعزیری و به اتهام تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به ۱ سال حبس تعزیری و مجموعاً به ۹ سال حبس تعزیری محکوم نمود.
وی در طول این مدت دوباره دست به اعتصاب غذا زد.
در آخرین مورد از روز ۲۸اردیبهشت ماه ۹۳ در حمایت از اعتصاب غذای آیت (یوروش) مهرعلی بیگلو و در اعتراض به نقض حقوق زندانیان سیاسی از سوی نهادهای امنیتی و انتقال زندانیان سیاسی به شهر محل سکونت خود در زندان مرکزی تبریز دست به اعتصاب غذا زد.
در جریان این اعتصاب غذا، این فعال آذربایجانی ابتدا به زندان اوین سپس به زندان رجایی شهر انتقال یافت.
در نهایت، روز سه شنبه ۱۷تیر ماه ۹۳ لطیف حسنی پس از ۵۲ روز، به اعتصاب غذای خود در زندان رجایی شهر پایان داد.
سازمان عفو بین‌الملل روز جمعه ۱۳تیر ماه ۹۳ با انتشار بیانیه‌ای از وضعیت سلامتی وی ابراز نگرانی کرده بود.
پیش از آن نیز لطیف حسنی همراه ۴ تن دیگر از فعال آذربایجانی در اعتراض به حکم ۹ سال حبس تعزیری از روز ۲۲تیر۹۲ دست به اعتصاب غذا زده بود.
لطیف حسنی متولد شهرستان خلخال بوده و تحصیلات خود را در رشته علوم سیاسی گرایش حقوق بین‌الملل، مقطع فوق لیسانس و دکترا در دانشگاه دولتی باکو به پایان رسانده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید