احضار عطا کریمی فعال مدنی آذربایجانی به دادسرای اورمیه + سند

«عطا کریمی» فعال مدنی آذربایجانی به دادسرای عمومی و انقلاب شهر اورمیه احضار شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی به نقل از اویان نیوز، «عطا کریمی» فعال مدنی وهویت طلب اهل اورمیه به شعبه ۱۰ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب این شهر احضار شد.
در این احضاریه دلیل حضور وی در شعبه ۱۰ بازپرسی اورمیه ذکر نشده است.
نزدیکان این فعال آذربایجانی، گمان می کنند دلیل احضار وی اعتراضات هفته گذشته شهر اورمیه می باشد.
در روزهای گذشته وی به همراه «غلام قلیزاده» و «علی عزیزی» به شعبه ۶ بازپرسی احضار شده بود.
«عطا کریمی» بارها به دلیل فعالیت های هویت طلبانه خود بازداشت و از سوی دادگاه به زندان محکوم شده است.
پیش تر در ۱۷خرداد ماه ۱۳۹۴ «عطا کریمی» به همراه ۳ نفر دیگر از فعالان مدنی شهر اورمیه از سوی ماموران امنیتی وابسته به اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت و پس یک هفته با قرار کفالت کارمندی آزاد شد.
در روز پنجشنبه ۲۴مهر۱۳۹۳ در پی فراخوان فعالان ملی و صفحات فیس بوکی آذربایجانی جمعی از شهروندان اورمیه در اعتراض به اقدامات تروریستی در منطقه تظاهرات ضد تروریستی برگزار کردند.
در پی این تجمع «عطا کریمی» و «مهدی مجرب نیا » در میدان ولایت فقیه (مرکز) از سوی ماموران امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه آگاهی منتقل شدند.
در ۵ آبان ماه ۱۳۹۳ «عطا کریمی» پس از ۱۱ روز بازداشت با قرار وثیقه ۱۰ میلیون تومانی و روز ۲۸ مهرماه ۱۳۹۳ «مهدی مجرب نیا» پس از ۴ روز بازداشت با قرار کفالت ۱۰ میلیون تومانی از زندان مرکزی اورمیه آزاد گردیدند.
پیش تر «عطا کریمی» (۳۰ ساله)، روز ۱۹خردادماه ۱۳۹۳ به همراه چندین تن دیگر از فعالان اورمیه بازداشت و پس از یک هفته با قرار وثیقه ۲۰ میلیون تومانی از زندان مرکزی اورمیه آزاد شده بود.
در پی این بازداشت، شعبه ۱ دادگاه انقلاب اورمیه «عطا کریمی» را به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم نمود.
وی همچنین روز ۱۳فروردین ماه ۱۳۸۹ به دلیل شرکت در تجمع اعتراض به خشک شدن دریاچه اورمیه در پل میانگذر شهید کلانتری بازداشت شده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید