کوردی
English

کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی
که‌مپه‌ینی به‌رگری له‌ به‌ندکراوانی سیاسی و مه‌ده‌نی
Compagin In Defense of Civil & political Prisoners

خانە: اخبار زندانها: بیانیه: مقالە: مصاحبه: بازداشتی ها: دربارە ما: تماس

بیانیه زندانیان سیاسی زندان گوهردشت

پیام نوروزی خامنه‌ای: تهدید معلمان و کارگران به سرکوب بیشتر؟

متن کامل این بیانیه که در اختیار «کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی» قرار گرفته در پی می‌آید.

خامنه‌ای با سکوت از روی رضایت در برابر مرگ تدریجی ۸۰درصد از مردم که زیر خط فقر زندگی می‌کنند و ۲۶سال حکومت کردن به همرا فساد، دزدی، اختلاس و بیلان‌کاری با بالاترین آمار تورم، گرانی، بیکاری، طلاق، شکنجه، سرکوب و اعدام در جهان، در سخنرانی که به مناسبت تخریب عید فرخنده باستانی ایرانیان انجام داد، تشکل‌های مردمی و فعالین کارگری، معلمین، پرستاران، حامیان محیط زیست و هویت‌طلبان قومی و مخالفین تبعیض‌های جنسیتی، مذهبی، نژادی و آپارتایدهای سیاسی و طرفداران جدایی دین از سیاست را تهدید به سرکوب بیشتر کرد. وی حرکت اعتراضی-قانونی معلمین، کارگران و پرستاران که حقوقی معادل ۴/۱ خط فقر دریافت می‌کنند و هیچ‌گونه تامین اجتماعی ندارند را اغتشاش نامید و برای این که بهانه سرکوب بیشتر داشته باشد، این مبارزات مدنی را به خارج کشور نسبت داد و اعتراض معلم برای نفی تبعیض را براندازی نامید! او جناح‌های حکومتی با هزاران میلیارد فساد و ارتشا و دزدی مثل رحیمی‌ها، هاشمی‌ها، ۱۷۰ نماینده مجلس ولایتی، آن ۶۰۰نورچشمی که ۲۲۰هزار میلیارد را پس نداده‌اند و رانت‌خواران چند هزار میلیاردی در قالب دلواپسان-اعتدالیون را به وحدت در برابر خانوار ۷۰میلیونی کارگران، معلمان، پرستاران قشر بزرگ بیکاران فراخواند. در حالی که «یونس عساکره‌ها» به دلیل فقر و تنگدستی و سرکوب، گریان دست به خودسوزی زده یا توسط حکومت کشته می‌شوند و دیکتاتور هیچ پاسخی ندارد.
در حالی که به لحاظ قانونی، حق تشکل، حق اعتراض، حق اعتراض، حق اعتصاب و حق داشتن زندگی شرافتمندانه از حقوق پایه‌ای آحاد شهروندان ایرانی است. حکومت به جای تامین و تضمین این حقوق اساسی با برچسب‌زدن‌های واهی همچون براندازی، اغتشاش و شوروش یا نبست دادن اعتراضات مدنی به خارج کشور؛ تلاش می‌کند با فرافکنی بحران‌های اقتصادی و اجتماعی که در آن دست و پا می‌زند، مانع از روند رو به رشد اعتراضات قانونی جنبش اجتماعی کنونی شود. در صورتی که شخص خامنه‌ای و دستگاه دیکتاتوری، به خوبی می‌داند، در برابر اعتراضات و اعتصابات عمومی کارگران و معلم‌ها، هیچ سرکوبی موثر نیست. همه مزدبگیران و حقوق‌بگیران ستم دیده تصمیم جدی دارند در قالب انجمن، کانون، اتحادیه، سندیکا و فدراسیون متشکل‌تر شوند و به ویژه «روز اول ماه می» روز جهانی کارگر و روز معلم مصادف با ۱۱ و ۱۲ اردیبهشت بر اعتصابات و اعتراضات سراسری خود بیفزایند.
جنبش‌های اجتماعی برابری‌طلب؛ حق‌طلب و دموکراسی‌خواه، راه خود را پیدا کرده و با قوت این راه را ادامه می‌دهد. تهدیدهای خامنه‌ای نیز نمی‌تواند مسیر تاریخی حق‌خواهی و قانونی مبارزه با فقر و تبعیض و ستم را عوض کند.
زندانیان سیاسی گوهردشت کرج ۳ فروردین ۹۴
اسامی به ترتیب حروف :
1. فرید آزموده
2. امیر امیرقلی
3. ایرج حاتمی
4. خالد حردانی
5. افشین حیرتیان
6. شاهرخ زمانی
7. سعید شیرزاد
8. علیرضا فراهانی
9. حشمت‌ا... طبرزدی

دوشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۴ تهران ۲۲:۳۱ - ۲۳ مارس ۲۰۱۵