کوردی
English

کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی
که‌مپه‌ینی به‌رگری له‌ به‌ندکراوانی سیاسی و مه‌ده‌نی
Compagin In Defense of Civil & political Prisoners

خانە: اخبار زندانها: بیانیه: مقالە: مصاحبه: بازداشتی ها: دربارە ما: تماس

خطر مرگ زندانی عقیدتی سیاسی اهل سنت

شرایط جسمی کیخسرو شرفی‌پور، زندانی عقیدتی اهل سنت محبوس در زندان رجایی شهر کرج بسیار وخیم گزارش می‌شود.
بنابه گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی ، این زندانی عقیدتی اهل سنت کرد که حدود 3 هفته است مریض و از ان رنج میبرد با سهل انگاری مسئولین و بهداری زندان مواجه است، در حالی که بارها به بهداری برده شده ومتخصصین زندان هم اعلام کرده که باید به بیرون از زندان اعزام شود ولی وزارت اطلاعات مانع اعزام این زندانی شده و مسولین زندان هم هیچ عکس العملی نشان نداده اند.
زندانی عقیدتی کیخسرو شرفی‌پور، ۶۴ ساله که در سالن ۱۰ زندان رجایی شهر کرج به سر می‌برد، به بیماری ناشناخته‌ای دچار است که امکان تغذیه و تحرک را در ۱۵ روز اخیر از او سلب کرده و همینطور اکنون ۳ روز است که وی نتوانسته آب بنوشد.
پزشکان زندان، اورژانسی بودن و لزوم بستری شدن آقای شرفی‌پور در خارج از زندان را تایید کرده‌اند با اینحال تاکنون به دلایلی از جمله مخالفت مسولین اجرایی و حفاظت زندان از انتقال او به مراکز پزشکی خارج زندان جلوگیری شده است.
آقای شرفی‌پور که محکومیت ۸ ساله خود را به دلیل تبلیغ باورهای اهل سنت تحت عنوان هواداری از گروههای سلفی می‌گذراند. بدلیل کهولت سن و بیماری ناشناخته‌ای که بدان مبتلا شده در شرایط بسیار وخیمی به سر می‌برد و به گفته‌های شاهدان در صورت عدم رسیدگی پزشکی خطر مرگ قطعاً وی را تهدید می‌کند.