کوردی
English

کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی
که‌مپه‌ینی به‌رگری له‌ به‌ندکراوانی سیاسی و مه‌ده‌نی
Compagin In Defense of Civil & political Prisoners

خانە: اخبار زندانها: بیانیه: مقالە: مصاحبه: بازداشتی ها: دربارە ما: تماس

بیانیه در حمایت از پناهجویان ایرانی متحصن در برابر دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در هند

فعالین کارزار افشای نقض حقوق بشر در ایران در جریان بیست سومین اجلاس شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو در روز جهانی پناهنده طی بیانیه ای ضمن اعلام حمایت با تمامی پناهندگان ایرانی و از تمامی فعالان حقوق بشری دعوت کرده اند که با مشارکت فعال خود در کارزار افشای نقض حقوق بشر در ایران ودر جریان اجلاس های شورای حقوق بشر داوطلبانه فعالیت کنند و از مقامات کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل ونیز مقامات دولتی هند خواسته اند که پاسخگوی این پناهجویان باشند.

متن کامل بیانیه :
در حمایت از پناهجویان ایرانی متحصن در برابر دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در هند
علیرغم کنوانسیون ها و توافق نامه های بین المللی در پاسداشت حقوق انسانی و همزمان با برگزاری نشست هایی با سطوح مختلف و سخنرانی های قرّاع و آتشینی که همیشه از تریبون ها و مجامع مختلف جهانی در تکریم حقوق بشر , در تکریم آزادی و ارزشمندی جان و حیثیت انسان ها میشنویم متاسفانه بخش زیادی از این مصوبات و توافق ها ،پیامها و توصیه ها در حد شعار باقی مانده در عمل محقق نمی شوند.
امروز در روز جهانی پناهنده که دوستان آسیب دیده ما از بیم شکنجه , اعدام و آبروی خویش و بر اساس قوانین مصوب کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان به دامان این پنجره ی کوچک نجات پناه آورده اند تناقضات بی پایان این مجریان بیش از پیش نمایان میشود . مشکلات عدیده ی پناهجویان ایرانی و سایر ملیت ها در کشورهای به ظاهر امن گواه این مطلب میباشد . مشکلات فراوانی از قبیل نا معلوم بودن زمان پاسخ , معیشت اولیه , درمان و مشکلات روحی و روانی آنقدر طاقت فرسا است که گاهی پناهجو را از استیصال به خودکشی و خودسوزی وا میدارد.
همراه و همگام خواهیم بود با هموطنان پناهجویِ بی پناهمان در هند که مدتی است در اعتراض به این بی مبالاتی انسانی از سوی کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگی در مقابل دفتراین سازمان در دهلی نو دست به تحصن زده اند . امید که این همراهی قدمی کوچک در رسیدن این پناجویان به خواست به حقشان باشد
ما بعنوان بخشی از فعالان حقوق بشر که با مشارکت فعال خود در کارزار افشای نقض حقوق بشر در ایران ودر جریان اجلاس های شورای حقوق بشر داوطلبانه فعالیت میکنیم از مقامات کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل ونیز مقامات دولتی هند میخواهیم که پاسخگوی این پناهجویان باشند.
ما همچنین از نهادهای مدنی و احزاب و سازمان های مردم نهاد و بشر دوست هندوستان میخواهیم که از این پناهجویان حمایت کنند .
فعالین کارزار افشای نقض حقوق بشر در ایران در جریان بیست سومین اجلاس شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو
20/ 06/ 2013 برابر با روز جهانی پناهنده