کوردی
English

کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی
که‌مپه‌ینی به‌رگری له‌ به‌ندکراوانی سیاسی و مه‌ده‌نی
Compagin In Defense of Civil & political Prisoners

خانە: اخبار زندانها: بیانیه: مقالە: مصاحبه: بازداشتی ها: دربارە ما: تماس

هشدار همسر سهیل عربی به برخی "فرصت‌طلبان" در نامه به بان کی مون

نسترن نعیمی، همسر سهیل عربی در نامه‌ای به بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد؛ از وی خواسته تا به نامه‌های حمایت عده‌ای به گفته وی "فرصت‌طلب" از همسر، بی‌اعتنا باشد.
متن کامل این بیانیه در اختیار کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی قرار گرفته در پی می‌آید.
به نام خداوند رحمان و رحیم
عالی جناب بان کی مون، دبیر کل محترم سازمان ملل متحد
با سلام
احتراماً، به استحضار عالی می‌رسانم که اینجانب نسترن نعیمی همسر سهیل عربی هستم که در ایران به جرم توهین به پیامبر اسلام محکوم به اعدام شده است. با توجه به اینکه اخیراً مطلع شده‌ام افرادی تحت عنوان دفاع از همسر من به شما نامه نوشته و درخواست کمک و حتی بسیج جهانی برای نجات جان او را کرده‌اند لازم دیدم به اطلاع شما برسانم که چندی پیش طی نامه‌ای که در مطبوعات داخل ایران منتشر شد نسبت به سوء استفاده فرصت‌طلبان و سیاست‌بازان درباره پرونده همسرم هشدار دادم و گفتم: «برخی اشخاص معلوم‌الحال در خارج از کشور و بعضی رسانه‌های معلوم‌الحال‌تر گویی طعمه‌ای به دست آورده‌اند و بهانه برای فضاسازی و هتاکی به جمهوری اسلامی ایران و مقدسات به دست آورده‌اند. بدون شک دغدغه آنها دغدغه ما نیست. همسر من بارها در دادگاه و همچنین در نامه‌ای خطاب به ریاست شعبه ۴۱ دیوان نوشته است: «خداوند متعال آگاه است که من مسلمان‌زاده‌ای هستم که در تمام زندگی‌ام مسلمان بوده و به خداوند یکتا اعتقاد کامل داشته‌ام و معاد را از اصول دینم می‌دانم و حضرت محمد(ص) را به عنوان خاتم انبیاء و امامت دوازده امام از خانواده نبوت را اعتقاد دارم» و افزودم «از آنانکه در پی بهانه برای تسویه حساب‌های سیاسی خود با جمهوری اسلامی به بهای خون دیگران هستند می‌خواهیم آب را گل‌آلود نکنند. ما پرونده سهیل را از طریق مراجع قانونی و قضایی تعقیب می‌کنیم و امید به احقاق حق خود داریم و نیازی به مداخله سوء استفاده گران نمی‌بینیم.» در عدم سلامت این افراد و رسانه‌ها همین بس که چون نامه من به مذاق‌شان خوش نیامد همگی آن را بایکوت کردند در حالی که اگر کمترین تعریضی علیه حکومت داشت وسیعاً انتشار می‌دادند و این نشان می‌دهد در مقام خبررسانی نیستند بلکه در مقام خبرسازی‌اند.
متاسفانه علیرغم هشدار قبلی ما، فرصت‌طلبان همچنان به سوء استفاده از محکومیت همسرم ادامه می‌دهند که تازه‌ترین نمونه آن نامه فردی خطاب به جنابعالی است که عنوان ریاست شورای جعلی و خود خوانده ایرانیان را هم یدک می‌کشد و اینان که خود سمبل نقض حقوق بشرند و به نام دفاع از حقوق بشر و آزادی عقیده نامه پراکنی می‌کنند نه نمایندگی از ما و مردم ایران دارند نه وجاهتی در مردم دارند. همسرم سهیل عربی در آخرین دیداری که با او داشتم برای چندین بار تاکید کرد که اگر امیدی داشته باشم اول به خداست و دوم اینکه قوانین ایران مانند ماده ۲۶۳ قانون مجازات اسلامی ظرفیت کافی برای مساعدت در حق خطاکارانی چون مرا دارند و ما را نه امیدی و نه نیازی به آن دسته از خارج نشینانی که بدنامی خودشان را می‌خواهند با بهره‌برداری از برخی احکام قضایی بپوشانند نداریم. از شما هم تقاضا داریم این قبیل نامه‌ها را بهایی نگذارید.
نسترن نعیمی همسر سهیل عربی
دوشنبه ۱۷ آذر۱۳۹۳ برابر با December 08, 2014