محکومیت زرتشت احمدی راغب به شش ماه حبس تعزیری + دادنامه

 «زرتشت (اسماعیل) احمدی راغب» فعال مدنی طی دادنامه ای از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب شهریار، به اتهام “تبلیغ علیه نظام از طریق نشر مطالب انتقاد آمیز در فیسبوک” به شش ماه حبس تعزیری محکوم و حکم صادره ظرف ۲۰ پس از ابلاغ قابل تجدید نظر خواهی در دادگاه تجدید نظر استان تهران می باشد.
 
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، دادگاه این فعال مدنی در خصوص اتهام به انتشار مطالب انتقادی و تبلیغ علیه نظام، پیش تر در ساعت ۱۰ صبح روز سه شنبه ۲۷ بهمن ماه ۱۳۹۴با حضور« محمد مقیمی» وکیل نامبرده در دادگاه انقلاب شهریار برگزارشد.
 
پیش ترنیز درصبح روز یکشنبه ۲۱ تیر ماه ۱۳۹۴ این فعال مدنی با دریافت احضاریه ای از سوی پلیس امنیت عمومی شهریارجهت پاسخگویی به پاره ای از سوالات در روز دوشنبه ۲۲ تیر ماه ۱۳۹۴ به این ارگان امنیتی احضار شد و بار دیگر نیز در آبان ماه سال جاری با تشکیل پرونده به دادگاه انقلاب شهریار احضار شد.
 
این فعال مدنی و از شرکت کنندگان شنبه ها و دوشنبه های اعتراضی که چندی پیش از سوی فعالین مدنی و سیاسی و خانواده های جانباختگان اعتراضات مردمی ۱۳۸۸ جهت آزادی زندانیان سیاسی، مدنی و عقیدتی و همچنین درخواست محاکمه عاملین ۳۷ سال جنایت روی داده از سوی حکومت اسلامی برپاشده بود، در روز دوشنبه ۲ آذرماه ۱۳۹۴ در تجمع اعتراضی در مقابل دفتر لاستیک دنا واقع در میدان ونک – نبش خیابان گاندی بازداشت و پس از انتقال به دادسرای دو زندان اوین به بند ۸ این زندان منتقل و در نهایت در عصر روز دوشنبه ۱۶ آذرماه ۱۳۹۴ به قید کفالت (فیش حقوقی) از زندان آزاد شد.
 
«زرتشت(اسماعیل) احمدی راغب» همچنین به عنوان یکی از فعالین در تحصن «نسرین ستوده» زندانی سیاسی پیشین در مقابل ساختمان کانون وکلا (تحصنی که در اعتراض به رای شعبه دوم دادگاه انتظامی وکلا مبنی بر محرومیت ۳ ساله این حقوقدان از وکالت، آغاز شد) نقش داشته است.
 
تحصنی که با کاهش حکم ۳ سال به ۹ ماه به پایان رسید.
 
این فعال مدنی پیش تر نیزسابقه بازداشت های مکرر در دهه ۶۰ و احضار به وزارت اطلاعات پس از وقایع انتخابات سال ۸۸ را در پرونده خود دارد.
 
وی از سال ۱۳۷۰ به دفعات مکرر کاندید مجلس و ریاست جمهوری و شورای شهر شد اما به دلیل ضدیت با “ولایت فقیه” ، “اسلام” و “انقلاب” رد صلاحیت شد.
 
 

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

خروج از نسخه موبایل