احضار حشمت طبرزدی به دادسرای اوین

«حشمت طبرزدی» زندانی سیاسی سابق، روزنامه‌نگار و دبیرکل «جبهه دمکراتیک ایران» طی احضاریه ای به دادگاه اوین احضارشد. این فعال سیاسی می بایست صبح روز چهارشنبه ۲۶ اسفند ماه خود را به شعبه ۲ بازپرسی معرفی کند.
 
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی ومدنی، این روزنامه نگار و دبیر کل «جبهه دمکراتیک ایران»، در صفحه فیسبوک خود نوشته “«امروز دوباره زنگ در خانه را زدند. دو نفر موتور سوار و با ریش و هیئت شناخته شده برای همه ی ما. گفتند از دادستانی ویژه مقدس واقع در زندان اوین آمده ایم. برای حشمت طبرزدی احضاریه داریم. گفتم بگذارید پشت در و بروید، من نمی شناسم کی هستید و این در باز نمی شود. گفتند، باید بیایی تحویل بگیری و امضا بدهی. نپذیرفتم و نرفتم. مدتی گذشت و باز به رسم طلبکار ها شروع کردند به زنگ زدن. گفتند صبح ۴ شنبه ساعت ۹ صبح در شعبه ۲ بازپرسی مقدس حاضر شو.عدم حضور جلب است. گفتم ما سال ها است که جلب می شویم. موتور را سوار شدند و ظاهرا رفتند.چه در باز پرسی حاضر شوم چه نشوم، اما حرف نخواهم زد. هیچ وثیقه و کفالت نخواهم گذاشت.اگر بازداشت کنند،از همان لحظه اول اعتصاب غذا خواهم بود.»
 
«حشمت‌الله طبرزدی»، دبیر «جبهه دمکراتیک ایران» و از چهره‌های منتقد حکومت و رهبر اسلامی ایران است. او سابقه چندین بار بازداشت و همچنین بیش از ۱۰ سال زندان را در پرونده خود دارد.
 
این فعال سیاسی پیش تر در ۷ دی‌ماه ۱۳۸۸، بازداشت و در «دادگاه انقلاب» به تحمل ۹ سال زندان محکوم شده بود.
 
این روزنامه‌نگار همچنین پیش تر مدیرمسوولی نشریاتی همچون «پیام دانشجو»، «ندای دانشجو»، «هویت خویش» و «گزارش روز» نیز بوده است.
 
«حشمت طبرزدی» درساعت ۲۳ سه‌شنبه‌ شب ۹ تیرماه ۱۳۹۴، پس از تحمل نزدیک به ۵ سال و نیم حبس، آزاد شد.
 
گفته شده این زندانی سیاسی جهت آزادی مورد عفو قرار گرفته است.
 

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

خروج از نسخه موبایل