عدم تمدید مرخصی سعید حسین زاده از سوی دادیار زندان و ضابطین سپاه

علارغم ارائه مدراک پزشکی جهت بیماری ها و الزامی بودن عمل جراحی برای «سعید حسین زاده» فعال مدنی که پیش تر درروز دوشنبه ۲۴ اسفند ماه با قرار وثیقه ۴۰۰ میلیون تومانی برای مدت سه روز به مرخصی درمانی اعزام شد، تمدید مرخصی نامبرده جهت رسیدگی به درمان و همچنین عمل جراحی از سوی دادیار زندانیان سیاسی «حاجیلو» و همچنین ضابطین سپاه با ممانعت روبرو شده است و این فعال مدنی می بایست صبح روز جمعه ۲۸ اسفند ماه جهت ادامه دوران محکومیت خود به زندان بازگردد.
 
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، این فعال مدنی از بیماری های مختلف در زمان بازداشت و مبتلا شدن تعدای از آنها در زمان حبس از جمله مشکلات قلبی، سائیدگی کشکک زانو، عفونت سینوس ها، درد شدید در گردن و شانه ها، روماتیسم، تنگی نفس و خونریزی معده رنج می برد.
 
یک منبع کاملا آگاه در گفتکویی با «کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی» در خصوص وضعیت این فعال مدنی گفته ” دادیار زندانیان سیاسی «حاجیلو» طی صحبتی با «سعید حسین زاده» اظهار داشته که هم او و هم ضابطین سپاه با اعزام وی به مرخصی مخالف بوده اند. همچنین نه در خصوص تمدید مرخصی و نه در مورد تحویل مدارک پزشکی این فعال مدنی از جمله آزمایشات خون، عکسبرداری های رادیولوژی و ام آر آی که در بهداری زندان نگهداری می شود هیچ اقدامی انجام نمی دهد”
 
پیش تر متخصصین ارتوپد و جراح در خصوص الزامی بودن علمل جراحی زانوها و درمان سایر مفاصل او گزارشاتی نوشته بودند و اکنون نیز متخصص تنفسی در مورد لزوم جراحی سینوس به علت عفونت نیز گزارشی را تنظیم و به دادیار ارائه داده بوده است.
 
طبق قوانین با توجه به لزوم بستری شدن این فعال مدنی تمدید مرخصی برای نامبرده الزامی بوده است.
 
این فعال مدنی پیش تر در روز جمعه ۳۰ بهمن ماه سال جاری در اعتراض به ممانعت های سپاه جهت اعزام به مرخصی درمانی و یا آزادی به علت عدم تحمل کیفر دست به اعتصاب غذای تر زد و علارغم وخامت شدید جسمانی و خطر سکته قلبی روز چهارشنبه ۱۹ اسفند ماه پس از گذشت نوزده روز از اعتصاب غذای تر خود، اعتصاب غذای خشک و همچنین اعتصاب دارو را نیز تا رسیدن به مطالباتش آغاز کرده بود.
 
«سعید حسین زاده» سپس در پی درخواست بیش از ۲۸۰ فعال مدنی و سیاسی ، خانواده های جانباختگان سیاسی و زندانیان سیاسی و مدنی که خواستار پایان اعتصاب غذای او جهت حفظ سلامتیش شده بودند، پس از گذشت ۲۱ روز از اعتصاب غذای خود در روز جمعه ۲۱ اسفند ماه ۱۳۹۴به اعتصاب غذای خود پایان داد.
 
«سعید حسین زاده» پیش تر در مهرماه ۱۳۹۳، از سوی ماموران اطلاعات سپاه در منزل شخصی‌اش بازداشت و به سلول‌های انفرادی بند ۲ الف زندان اوین منتقل و پس از گذشت مدتی به بند هشت و درنهایت به سالن دو بند هفت این زندان منتقل شده است.
 
این فعال مدنی در دادگاه بدوی به ریاست قاضی «مقیسه» در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب، به اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «توهین به رهبری» به ۷ سال زندان محکوم و حکم صادره درمرحله تجدید نظر در شعبه ۳۶ از سوی قاضی «زرگر» تائید شد.
 
علیرغم پیگیری‌های حقوقی جهت اعتراض به وضعیت پرونده این فعال مدنی، وکیل نامبرده تا کنون موفق به مطالعه‌ی پرونده نشده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

خروج از نسخه موبایل