اعزام چند ساعته حسین رونقی به بیمارستان به علت وخامت جسمانی

پس از گذشت بیست و یک روز از اعتصاب غذای «حسین رونقی ملکی» زندانی بیمار و عقیدتی محبوس در بند ۷ زندان اوین، نامبرده صبح روز جاری شنبه ۲۸ فروردین ماه به علت وخامت جسمانی به بیمارستان هاشمی نژاد تهران اعزام و پس از معاینات پزشکی به زندان بازگردانده شد.
 
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، این زندانی عقیدتی پیش تر در اعتراض به عدم رسیدگی و درمان و همچنین ممانعت مسوولین از اعزام وی به مرخصی جهت درمان، از روز شنبه ۷ فروردین ماه دست به اعتصاب غذا زده است.
 
«حسین رونقی» علی رغم ابتلا به بیماری‌های گوارشی و کلیوی، به بیماری دیسک کمر و آرتروز گردن و زانو در زندان نیز مبتلا شده است و علی‌رغم دستور پزشکی قانونی و دکتر متخصص همچنان در زندان به سر می برد.
 
این زندانی سیاسی پیش تر به دلیل نارسایی شدید کلیه و خطر از دست دادن آن جهت ادامه درمان از زندان آزاد شده بود ، آزادى موقتى که دلایل مختلفى از جمله عفو رهبرى ، مرخصى درمانى و عدم تحمل کیفر براى آن ذکر شده بود. این وبلاگ نویس زندانی با وجود بیماری و گواهی کمیسیون پزشکی در نهایت صبح روز چهارشنبه ۳۰ دی ماه ۱۳۹۴ پس از حضور در دادستانی تهران و نظر مسوولین جهت بازگشت به زندان، به زندان اوین بازگردانده و به بند ۷ این زندان منتقل شد.
 
پیش تر قبل از بازگشت اخیر «حسین رونقی ملکی» به زندان، طی اخطاریه ای به «سید احمد رونقی ملکی» وثیقه گذار و پدر «حسین رونقی» از سوی دادستانی تهران، طی ماده ۲۳۰ قانون دادرسی کیفری به او اخطار شده بود که حداکثر ظرف مدت یک ماه پس از رویت اخطاریه نسبت به معرفی «حسین رونقی» اقدام نماید. در غیر اینصورت دادیاری نسبت به ظبط وثیقه در مورد کفالت به نفع دولت جمهوری اسلامی ایران برابر مقررات اقدام خواهد کرد.
 
این وبلاگ نویس زندانی پیش ترنیز در ۲۲ آذر ماه ۱۳۸۸ بازداشت و پس از گذشت ۱۰ ماه بازداشت در بند دو-الف زندان اوین، در ۱۳ مهر ماه ۱۳۸۹ از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی «پیر عباس » به اتهام «عضویت در شبکه ایران پروکسی»، «توهین به رهبری » و «توهین به رئیس جمهوری» به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم و حکم صادره به وی ابلاغ شد.
 
حکم صادره با اعتراض وکیل «حسین رونقی ملکی» در ۲۹ آبان ماه ۱۳۸۹جهت تجدید نظر به دادگاه ارسال و در ۱۰ آذرماه ۱۳۸۹ حکم ۱۵ سال حبس تعزیری این وبلاگ نویس از سوی شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر تایید و پس از آن «حسین رونقی ملکی» به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شد.
 
وی چندی بعد در پی مشکلات جسمی به مرخصی درمانی اعزام شد.
 
این زندانی سیاسی درطول دوره درمان با نظر کمیسیون پزشکی به عدم تحمل زندان در روز شنبه ۹ اسفندماه ۱۳۹۳ به دلایلى نامشخص مجددا احضار و راهى زندان اوین شد.
 
خانواده وی دلیل بازداشت مجدد این وبلاگ نویس زندانی را در ۹ اسفند ماه ۱۳۹۳ متواری خواندن وی از سوی مراجع قانونی اعلام کرده‌ و عملکرد مسوولان زندان و دادسرای اوین را خلاف گفته‌های آنها دانسته‌اند.
 
بازداشت مجدد او در ۹ اسفند ماه ۱۳۹۳ درحالی صورت گرفت که درمراسم مذهبی عید فطر سال ۱۳۹۳ وی با دارا بودن شرایط پزشکی می توانست از عفو رهبری استفاده نماید، اما سیستم قضایی و دادسرای اوین این عفو را تبدیل به آزادی مشروط وسپس تبدیل به مرخصی کرد.
 
«حسین رونقی ملکی (بابک خرمدین)» در نهایت در عصر روز چهارشنبه ۲۷ خرداد ماه ۱۳۹۴ جهت درمان با قرار وثیقه ۱ میلیارد و چهارصد هزار تومان به مرخصی درمانی اعزام شد.اما با وجود بیماری و گواهی کمیسیون پزشکی، نامبرده صبح روز چهارشنبه ۳۰ دی ماه ۱۳۹۴ پس از حضور در دادستانی تهران به زندان اوین مراجعه و سپس جهت ادامه دوران حبس به بند ۷ این زندان منتقل شد.
 
این وبلاک نویس زندانی در چهارشنبه ۱۹ اسفند ماه ۱۳۹۴، درپی مشکلات مهره ها و کمر جهت معاینه از سوی متخصص ارتوپدی به مطب خصوصی اعزام و پس از معاینه به زندان بازگردانده شد.
 
وی همچنین پیش تر نیز در صبح روز دوشنبه ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۴ در پی مشکلات کلیوی به بهداری زندان منتقل و به علت نبود امکانات درمانی جهت درمان و ممانعت مسوولین از اعزام وی به بیمارستان به سلول خود بازگردانده شد همچنین در روز سه شنبه ۶ بهمن ماه ۱۳۹۴ نیز در پی آنژین قلبی ( درد قفسه سینه شدید که منشا درد مشکل در شریان‌های کرونر است) و همچنین تپش قلب شدید به بهداری زندان منتقل و پس تشخیص پزشک برای اعزام به بیمارستان جهت آزمایش خون به علت بالا بودن غلظت خون و همچنین مشکلات قلبی، با ممانعت مسوولین به بند بازگردانده شد.
 

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

خروج از نسخه موبایل