سهیل بابادی ﺍﺯ ﺍﺗﻬﺎﻡ ﺍﺟﺘﻤﺎﻉ ﻭ ﺗﺒﺎﻧﯽ علیه امنیت ملی ﺗﺒﺮﺋﻪ ﺷﺪ

«ﺳﻬﯿﻞ ﺑﺎﺑﺎﺩﯼ»، زندانی عقیدتی محبوس در زندان رجائی‌ شهر کرج، در ۲ شهریور‌ماه  از سوی شعبه ۳۶دادگاه انقلاب به ریاست قاضی«قمی زاده»، از اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” تبرئه شد.
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، «سهیل بابادی»، زندانی محبوس در زندان رجایی شهر کرج، ﮐﻪ ﺑﻪ ﺩﻟﯿﻞ ﺍﻧﺘﻘﺎﺩ ﺍﺯ ﻃﺮﯾﻖ ﻧﻮﺷﺘﻪ ﻫﺎﯼ ﻓﯿﺴﺒﻮﮐﯽ ﺑﻪ ﻫﻔﺖ ﺳﺎﻝ ﻭ ﺷﺶ ﻣﺎﻩ ﺣﺒﺲ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﺗﻬﺎﻡ “ﺍﺟﺘﻤﺎﻉ ﻭ ﺗﺒﺎﻧﯽ علیه امنیت ملی “به ۷ سال حبس  ﻣﺤﮑﻮﻡ ﺷﺪﻩ ﺑﻮﺩ روز سه‌شنبه ۲ شهریور‌ماه ۱۳۹۵ ، ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺍﺗﻬﺎﻡ ﺗﺒﺮﺋﻪ ﺷﺪ .

«سهیل بابادی» ،در اول خردادماه ۱۳۹۱ به دلیل نوشتن جملات طنز در صفحه فیس بوک “کمپین یادآوری امام نقی به شیعیان” بازداشت و به اتهام “توهین به مقدسات “در دادگاه کیفری استان به ۵ سال حبس محکوم شد.

این زندانی عقیدتی در نهایت به اتهام «توهین به رهبر جمهوری اسلامی» و «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» به ۷ سال زندان دیگر محکوم گردید.

این زندانی عقیدتی محبوس در زندان رجایی شهر کرج پس از گذشت چهار سال از بازداشت از عفونت کلیه و سنگ کلیه رنج برده و از اعزام به مراکز درمانی جهت بهبودی محروم بوده است.

تا کنون به علت عدم نهایی شدن حکم، از اعزام وی به مرخصی جهت درمان از سوی مسوولین ممانعت به عمل آمده است.

گفته شده در پرونده این زندانی عقیدتی، جعل مدارک صورت گرفته است تا جایی که نظر کارشناس رسمی در حکم اولیه گفته شده ” اکانت فیسبوک مورد نظر
مربوط به این زندانی عقیدتی نیست.”

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

خروج از نسخه موبایل