پیشتازی مبارزات معلم‌ها و ضرورت پشتیبانی

بیانیه جمعی از زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج  در حمایت از اعتراضات عمومی در ایران که جهت اطلاع عموم و انتشار در رسانه‌ها در اختیار «کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی » قرار داده شده است متن بیانیه  به قرار زیر است:

هم‌میهنان گرامی، معلم‌ها به عنوان طبقه‌ای تحصیل کرده و آگاه و نیز زحمتکشانی تحت تبعیض و ستم، چراغ مبارزه رهایی بخش را در دستان پرتوان خود گرفته‌اند. این‌ها همان دانشجویان دیروز و مربیان میلیون‌ها کودک، نوجوان و جوان امروز هستند. اینها کسانی هستند که در حالی مسوولیت بسیار سنگین تربیت و آموزش فرزندان ما را بر دوش گرفته‌اند که از فقر و تبعیض و سرکوب رنج می‌برند. چرا به پشتیبانی از آنان قیام نمی‌کنیم؟! چرا به پشتیبانی از خانواده زندانیان اعدامی برنمی‌خیزیم؟!

آگاهی یافتیم پیش از ۱۲ اردیبهشت و حتی پیش از ۲۷ فروردین که روز اعتراض عمومی معلم‌ها اعلام گردیده بود، معلم‌های چندین شهر دست به اعتراض زدند و خوشبختانه در اهواز، اساتید دانشگاه و در ماشهر، کارگران به صفوف متحد آن‌ها پیوستند و شعار آزادی زندانیان سیاسی را سر دادند. این حرکت همایونی است که در روزهای آینده گسترش خواهد یافت. روزهایی که دانشجویان و دانش‌آموزان نیز به صفوف کارگرها و معلم‌ها پیوسته و در روزهای ۱۱ و ۱۲ اردیبهشت به سیلی خروشان تبدیل می‌شوند. چرا به آنها نمی‌پیوندیم؟!

اما هم‌میهنان گرامی، در این شرایط حساس که جنبش قدرتمند اجتماعی و اعتراضی، به عنوان تنها راه رهایی از ستم و سرکوب جمهوری اسلامی رو به پیش است، اجازه ندهیم رژیم فریبکار و متجاوز حاکم بر ایران، ذهن ما را به مسائل حاشیه‌ای بکشاند.

این رژیم جنایتکار، سالیانی است که دست از تجاوز، به کشورهای منطقه‌ای مثل عراق، لبنان، سوریه، اسرائیل، فلسطین، بحرین، افغانستان، و یمن برنداشته و حتی در بازداشتگاه کهریزک، جوانان ایرانی را مورد تجاوز قرار داد، اما اینک تجاوز عربستان به یمن و رفتار غیرانسانی ماموران عربستان با نوجوانان ایرانی که راه حل دیپلماتیک دارد را بهانه تحریک احساسات گروهی از مردم قرار داده تا بتواند با فرافکنی بحران‌های درونی خود، احتمالا ایران را درگیر جنگ منطقه‌ای نماید. با هوشیاری خود چنین اجازه و فرصتی را به او ندهیم.

هم‌میهنان آگاه، مطابق اعلامیه جهانی حقوق بشر و مخالفت با تبعیض، هرگونه تجاوز به کشورها که موجب کشته شدن زنان، کودکان و غیرنظامی‌ها شود، اعم از اینکه از سوی رژیم سرکوبگر جمهوری اسلامی باشد یا از ناحیه دولت عربستان یا هر قدرت فرامنطقه‌ای، به شدت محکوم است، اما رسالت اصلی ما پشتیبانی قاطع از جنبش رهایی بخش ملی کنونی است. مراقب باشیم عوامل رژیم که به نام‌های گوناگون در اپوزسیون نفوذ کرده و تلاش می‌کنند اذهان ما را از مسیر دولت مبارزه‌ی دموکراتیک، مدنی و مردمی منحرف سازند، موفق نشوند. اگر خواهان رفاه، آزادی، دموکراسی و حقوق بشر هستیم که هستیم، متحد شویم و از معلم‌ها، کارگرها و سایر طبقات به پا خواسته اجتماعی پشتیبانی کنیم .

زندانیان سیاسی ایران دوشنبه – ۲۴ فروردین ۱۳۹۴

  1. فرید آزموده
  2. امیر امیرقلی
  3. سهیل بابادی
  4. ایرج حاتمی

۵٫محمد جراحی

  1. خالد حردانی

۷٫افشین حیرتیان

  1. شاهرخ زمانی

۹٫مهدی شاندیز

  1. سعید شیرزاد

۱۱٫حشمت‌الله طبرزدی

  1. علیرضا فراهانی

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

خروج از نسخه موبایل