آخرین وضعیت سعید اقبالی فعال مدنی

سعید اقبالی، فعال مدنی که روز ۱۲ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ از سوی ماموران امنیتی در کرمانشاه بازداشت شده، تاکنون از ملاقات با وکیل و خانواده‌اش محروم بوده است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی در ایران، سعید اقبالی ۲۳ ساله ساکن کرمانشاه، دو روز پس از بازداشت، در تاریخ ۱۴ بهمن ۹۶ توسط وزارت اطلاعات با پرواز از کرمانشاه به تهران و سپس بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل می شود و از همان تاریخ تحت بازجویی و فشار شدید قرار دارد.

طبق آخرین گزارش‌ تایید شده، وی تاکنون از ملاقات با وکیل و خانواده‌اش محروم بوده و به گفته‌ی رئیس شعبه شش دادسرای مقدس اوین به علت امنیتی بودن پرونده‌ اش اجازه‌ی ملاقات با خانواده و وکیل به وی داده نشده است و از وضعیت دقیق پرونده‌ی او اطلاعی در دست نیست.

همچنین پاسخ مناسبی به پیگیری‌های خانواده‌ و وکیل مد نظر او داده نمی‌شود، تا جایی که اجازه‌ی ورود وکیل برای گرفتن امضای وکالت نیز از این فعال مدنی سلب شده و به گفته‌ی جعفری رئیس شعبه شش دادسرای مقدس اوین تا تاریخ دادگاه اجازه هیچ گونه تماس و ملاقاتی ندارد.

شایان ذکر است خانواده‌‌ی او به شدت نگران وضعیت سلامتی و پرونده‌سازی های احتمالی هستند.

سعید اقبالی در کرمانشاه هم زمان با شیما بابایی و همسرش داریوش زند در بهبهان، محمود معصومی، لیلا فرجی و بهنام موسیوند در تهران از سوی ماموران امنیتی در روز ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ بازداشت شدند.

این فعال مدنی سال گذشته نیز در ۳ بهمن ۱۳۹۵ به همراه گلرخ ابراهیمی همسر آرش صادقی، از سوی ماموران امنیتی دستگیر شده بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

خروج از نسخه موبایل