یاشار توحیدی با تامین وثیقه از زندان آزاد شد

یاشار توحیدی، دانشجوی زندانی که در تاریخ ۲۰ خردادماه از سوی مأموران اطلاعات سپاه مقابل منزل پدری‌اش بازداشت شده بود با تامین وثیقه به صورت موقت از زندان اوین آزاد شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، یاشار توحیدی دانشجوی رشته هوا فضای دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات تهران  که در  ۲۰ خرداد ۱۳۹۷،  از سوی ماموران اطلاعات سپاه در مقابل منزل پدری‌اش در تهران بازداشت بود، روز گذشته ۱۱ تیر ۱۳۹۷ با تامین وثیقه ۵۵۰ میلیون تومانی به صورت موقت تا برگزاری دادگاه از زندان اوین آزاد شد.

پیش تر گزارش شده بود، این  دانشجوی هوا فضا در مقابل منزل پدری‌اش در تهران  بازداشت و سپس منزل وی  از سوی ماموران اطلاعات سپاه تفتیش و  پس از ضبط  برخی لوازم شخصی  ابتدا به دادسرای مقدسی و سپس به زندان اوین انتقال داده شد.

یاشار توحیدی پیش‌تر نیز در جریان اعتراضات سراسری دی‌ماه سال گذشته در تهران بازداشت شد و پس از گذشت ۷ روز با قید کفالت آزاد شد.

نیروهای امنیتی وزارت اطلاعات طی روزهای نهم تا چهاردهم دی ماه، بیش از چهل تن از دانشجویان و فعالان صنفی دانشجویی را در سراسر کشور بازداشت کرده‌اند.

حسن روحانی رئیس جمهور ایران در دوران مبارزات انتخاباتی اش گفت قرار است دانشگاه را به جای امنیتی کردن، برای استاد و دانشجو امن کند، روحانی در مراسم معرفی وزیر آموزش و پرورش جدیدش به مجلس در هفتم آبان ۱۳۹۶ نیز دوباره بر دانشگاه امن به جای دانشگاه امنیتی تاکید کرد و گفت:‌«هر چه در انتخابات ۹۲ و ۹۶ درباره محیط دانشگاه‌ها، امن بودن دانشگاه و نه امنیتی بودن دانشگاه‌ها، فضای آزاد و امنیت لازم برای دانشجو و برای استاد مطرح شد، همچنان رییس‌جمهور و دولت دوازدهم به عهد خود وفادار خواهد بود. من برای امنیت دانشجویان، فضای دانشگاه و خطی که اعلام کردم، معامله نخواهم کرد.»

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

خروج از نسخه موبایل