نادر افشاری در “خانه‌ امن وزرات اطلاعات” تحت بازداشت است

مادر نادر افشاری، فعال مدنی بازداشتی، در ششمین روز ناپدید شدن فرزندش، خبردار شد که پسرش در “خانه‌های امن” سپاه تحت بازداشت وزارت اطلاعات است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، نادر افشاری، فعال مدنی که ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ با تامین وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت از زندان اوین آزاد شده‌بود، شامگاه چهارشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ طی اعتراضات سراسری در گوهردشت کرج مجددا توسط ماموران امنیتی، بازداشت شد، در “خانه‌های امن” وزرات اطلاعات در گوهردشت کرج است.

مریم سبزه‌پرور، مادر نادر افشاری، سه‌شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ در این باره به رادیو فردا گفت: «پس از پیگیری‌های مداوم مطلع شدم که پسرم در بازداشت وزارت اطلاعات و در خانه‌های امن در گوهردشت کرج است و به من گفته‌اند اسم پسر شما در لیست اغتشاشگران است، در حالی که پسر من اغتشاشگر نیست، پسر من فقط به شرایط موجود اعتراض کرده و این حق قانونی هر انسانی است که اعتراض خود را نشان بدهد.»

https://www.kampain.info/wp-content/uploads/2018/08/بازداشت_نادر_افشاری،_فعال_مدنی_در.mp3?_=1

نادر افشاری، فعال مدنی که در تاریخ ۱۲ بهمن سال جاری از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات مستقر در زندان اوین منتقل شده بود، ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ با تامین وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت از زندان اوین آزاد شده بود.

گفتنی است، در تاریخ ۱۲ بهمن‌ماه ۱۳۹۶، نادر افشاری به همراه تعدادی از فعالین مدنی طی یک عملیات سراسری در نقاط مختلف ایران از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شدند، این افراد پس از بازداشت به بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات مستقر در زندان اوین منتقل و بدون دسترسی به وکیل مراحل بازجویی و بازپرسی را طی کرده اند. همگی بازداشت شدگان با تامین وثیقه یکصد میلیون تومانی به صورت موقت از زندان اوین آزاد شدند. گزارش شده است دادسرای اوین به برخی از این افراد اتهاماتی مانند تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت ملی را تفهیم کرده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

خروج از نسخه موبایل