دو فعال مدنی از سوی شعبه ٢۶دادگاه انقلاب تهران مجموعا به ۸ سال زندان محکوم شدند/سند

«پیمان پورداد» و «فرزین رضایی روشن» از سوی دادگاه انقلاب تهران مجموعا به تحمل ۸ سال حبس تعزیری محکوم شدند؛ کمپین در گزارش پیش رو به شرح جزئیات این پرونده می‌پردازد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، «پیمان پورداد» و «فرزین رضایی»در اول خردادماه ۹۶ ساعت ٩صبح توسط اطلاعات سپاه بازداشت و به بند ٢الف سپاه منقل شدند؛ پس از گذشت هشت روز از این بازداشت از سوی شعبه ٢ بازپرسی اوین به ریاست نصیر پور با قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شدند.

یک سال پس از آزادی، شعبه ٢۶دادگاه انقلاب تهران به ریاست «قاضی احمد زاده» این دوفعال مدنی را از بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب علیه امنیت ملی» مجموعا به تحمل ۸ سال حبس تعزیری محکوم کرد.

فرزین رضایی روشن فرزند محمدعلی متولد سال ۱۳۵۳ دارای مدرک کارشناسی ریاضی است، او که به تدریس خصوصی ریاضی مشغول است در اعتراضات سال ٧٨ کوی دانشگاه و سالهای ٨٨ و دی‌ماه ٩۶ حضور داشته است.

از جمله فعالیت های وی را می‎توان به مواردی چون «شرکت در فراخوان لغو حکم اعدام سینا دهقان مقابل دیوان عالی کشور»، «شرکت در فراخوان لغو حکم اعدام مقابل مجلس شورای اسلامی» و «شرکت در کمپین لغو حکم اعدام رامین حسین پناهی مقابل زندان رجایی شهر» اشاره کرد.

یکی از اتهامات او در حکم صادره «همکاری با سازمان مجاهدین خلق» عنوان است؛ در گفتگوی کوتاهی که کمپین توانست با این فعال مدنی داشته باشد آقای رضایی روشن ضمن رد این اتهام گفت: «علت انتساب من به هواداری از سازمان مجاهدین صرفا به دلیل پخش کلیپی از طرف من و دوستم پیمان در فضای مجازی است، محتوای این فیلم که در جلوی پاسگاه انتظامی نزدیک منزل‌مان تهیه شد تحریم انتخابات سال ٩۶ است که این فیلم توسط کانال های تلگرامی سازمان مجاهدین مونتاژ شده و در کانال سیمای آزادی و فضای مجازی منتشر شده است، حالا شعار های سیاسی که نه سر داده شده و نه تقصیر ماست همه را به گردن ما انداختند، فعالیت های ما کاملا مسالمت آمیز و بدور از خشونت بود».

 

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

خروج از نسخه موبایل