محمد مقیمی با قرار کفالت آزاد شد

محمد مقیمی، وکیل مدافع آتنا فرقدانی، امروز چهارشنبه ۲۷ خردادماه، با قرار کفالت از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، محمد مقیمی وکیل مدافع آتنا فرقدانی، امروز چهارشنبه ۲۷ خرداد ماه ۱۳۹۴، با قرار کفالت ۲۰ میلیون تومانی، از زندان رجایی ‌شهر کرج آزاد شد.

«محمد مقیمی» در روز شنبه ۲۳ خرداد ماه ۱۳۹۴، به علت دست دادن با موکلش «آتنا فرقدانی» زندانی سیاسی از سوی فردی به نام حمیدی بازداشت و به زندان رجایی‌شهر منتقل شد.

وی ظهر روز یکشنبه ۲۴ خرداد ماه ۱۳۹۴، به سالن ۳۱ بند ۱۰ زندان رجایی شهر منتقل شده است.

صبح روز دوشنبه ۲۵ خردادماه ۱۳۹۴، «محمد مقیمی» وکیل «آتنا فرقدانی» زندانی سیاسی با دستبند و پابند از بند ۱۰ زندان رجایی شهرکرج جهت بازپرسی و رسیدگی به پرونده، به شعبه ۴ بازپرسی دادسرای اوین اعزام شد.

خانواده «محمد مقیمی» که در دادسرای اوین حضور و قصد ملاقات با وی را داشتند، با ممانعت مأموران اعزام به دادسرا روبرو شدند.

این ممانعت و اعمال خشونت، موجب اعتراض این وکیل زندانی و ضرب و شتم وی از سوی مامورین اعزام به دادسرا در حضور خانواده شد. در جلسه بازپرسی، از بازپرس پرونده رضازاده، با اشاره به اصل ۳۲ قانون اساسی، خواستار ابلاغ اتهامات و دلایل بازداشت شد.

اما بازپرس از ابلاغ و تفهیم اتهام خودداری کرده و صرفا به مکتوب کردن جلسه اکتفا کرده است.

این وکیل زندانی در خصوص اتهام رابطه نامشروع مادون زنا ( دست دادن با«آتنا فرقدانی» موکلش ، زن غیر محرم شرعی) ، دفاع کرده و بیان کرده است مطابق اخلاق و آداب و رسوم، این موضوع صورت گرفته است و در آینده نیز با هرکس شرایط اقتضا کند دست خواهد داد.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

خروج از نسخه موبایل