برزان محمدی زندانی سیاسی کماکان در زندان تهران بزرگ محبوس است

برزان محمدی، زندانی سیاسی و شهروند ۴۱ ساله اهل سروآباد کردستان به زندان اوین منتقل نشده‌است.

پیش از این «ایرناپلاس» به نقل محمدهادی عرفانیان، وکیل مدافع این زندانی خبر داده‌بود که وی از زندان تهران بزرگ به زندان اوین منتقل شده‌است.

یک منبع مطلع در خصوص آخرین وضعیت برزان محمدی به کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی گفت: «آقای محمدی در آخرین تماس تلفنی خود به نزدیکانش گفته‌ که کماکان در زندان تهران بزرگ (فشافویه) و بدون رعایت اصل تفکیک جرایم در بند زندانیان خطرناک به‌سر می‌برد».

این منبع افزود: «مسئولان زندان تا کنون تنها وعده داده‌اند که او را به زندان اوین منتقل خواهند کرد، اما تا این لحظه به وعده خود عمل نکرده‌اند».

این زندانی سیاسی در اسفندماه ۹۷ در اعتراض به وضعیت نامناسب زندان فشافویه و درخواست انتقال به زندان اوین به همراه علیرضا شیرمحمدعلی که به‌تازگی در این زندان به قتل رسیده، دست به اعتصاب غذا زده بود.

شامگاه دوشنبه ۲۰ خردادماه ۹۸، علیرضا شیرمحمدعلی، ۲۱ ساله زندانی سیاسی به دست دو زندانی مواد مخدر و قتل عمد در  تیپ یک اندارزگاه ۱۱ زندان تهران بزرگ (فشافویه) به قتل رسید.

آقای محمدی، شهروند ۴۱ ساله اهل سروآباد کردستان که دوران محکومیت ۳ سال و نیم خود را در زندان تهران بزرگ سپری می‌کند، از روز پنج‌شنبه ۲۳ اسفندماه ۱۳۹۷ در اعتراض به وضعیت نامناسب خود در زندان فشافویه و عدم رسیدگی به درخواستش مبنی بر انتقال به زندان اوین، دست به اعتصاب غذا زده‌بود و روز شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸، بنا به خواسته جمعی از فعالان سیاسی و مدنی و خانواده‌های جان‌باختگان به اعتصاب غذای خود پایان داد.

پیش از این شماری از فعالان سیاسی، مدنی و خانواده‌های آن‌ها در نامه‌ای سرگشاده از او خواسته‌ بودند که اعتصاب غذایش را پایان دهد.

آقای محمدی در فایل صوتی که نسخه‌ای از آن در اختیار کمپین قرار گرفت، در تماسی تلفنی از زندان تهران بزرگ گفته‌بود: «من هم اکنون ۱۰ ماه هست که در بند ویژه فوق امنیتی سوییت زندان تهران بزرگ بدون هیچ امکانات رفاهی به طور غیرقانونی به‌سر می‌برم و با توجه به شرایط بسیار بد این زندان و عدم انتقال به زندان اوین و یا زندان شهر خودم، مریوان دست به اعتصاب غذای خشک نمودم که بیش از ۲ ماه هیچ کدام از مسئولان قضایی و زندان به خواسته من اعتنایی نکردند و از آنجایی که خانواده، جمعی از خانواده‌های زندانیان سیاسی و فعالان مدنی تنها حامی من بودند و با وجود نگرانی‌شان از حال وخیم من که درخواست پایان اعتصاب غذای من را داشتند و بنده بنا فقط به احترام به درخواست مکررشان از امروز ۲۸ اردیبهشت خورشیدی، به اعتصاب غذای خود پایان می‌دهم، ولی کماکان بر خواسته‌ها و مطالبات قانونی خود پافشاری می‌کنم و از همه کسانی که من را تنها نگذاشتند و نگران حال من بودند، سپاسگزارم».

آقای محمدی به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست “قاضی صلواتی” به تحمل ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد.

بر اساس گزارشاتی که کمپین پیش‌تر دریافت کرده‌بود، “برزان محمدی” فرزند احمد و اهل روستای گوشخانی سروآباد به دلیل شرکت در اعتراضات مردادماه ۹۷ در تهران به زندان محکوم شده و گزارش شده بود که آقای محمدی در زمان رسیدگی به پرونده و مراحل دادرسی‌اش از حق داشتن وکیل محروم مانده بود.

حکم ۶ سال حبس تعزیری برزان محمدی بعدتر در یک دادگاه تجدیدنظر در استان تهران در روز دوشنبه ۶ اسفند ۹۷ به سه سال و نیم کاهش یافت.

بیشتر بخوانید:

علیرضا شیرمحمدی، زندانی سیاسی محبوس در زندان فشافویه کشته شد

تداوم اعتصاب غذای برزان محمدی زندانی سیاسی محبوس در زندان فشافویه به دلیل عدم توجه به خواسته‌هایش

پایان اعتصاب غذای برزان محمدی زندانی سیاسی محبوس در زندان فشافویه+فایل صوتی

 

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

خروج از نسخه موبایل