اعتراضات دی ماه؛ علی نوری جهت تحمل حبس فراخوانده شد

علی نوری، فعال مدنی و زندانی سیاسی سابق، جهت اجرای حکم ۷ سال و نیم زندان به شعبه اول دادیاری اجرای احکام کیفری دادسرای امنیت اوین فراخوانده شده است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، بر اساس ابلاغیه ای که در روز سه شنبه سوم آذرماه ۱۳۹۸، به علی نوری ابلاغ شده است از وی خواسته شده که جهت اجرای حکم ۷ سال و نیم  زندان، خود را به شعبه اول دادیاری اجرای احکام دادسرای اوین معرفی کند.

آقای نوری پیش‌تر در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب، به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» به ۷ سال و نیم و از بابت اتهام «فعالیت تبلیغی علیه حکومت» به یک‌سال و نیم حبس تعزیری محکوم شده‌بود.

در آبان ماه سال جاری شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر حکم دادگاه بدوی علی نوری، فعال مدنی و زندانی سیاسی سابق را عینا تایید کرد و اکنون با توجه به تایید این رای در دادگاه تجدیدنظر و بر اساس ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد ۷ سال و نیم ماه حبس تعزیری در مورد آقای نوری اجرا خواهد شد.

آقای نوری نهم دی ‌ماه ۱۳۹۶ و در دوره خدمت سربازی‌، در میدان ولیعصر تهران از سوی نیرو‌های امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. این فعال مدنی در تاریخ ۲۳ دی ‌ماه به دلیل درد شدید در ناحیه قفسه سینه، توسط زندانیان به بهداری زندان اوین منتقل شد و مدتی بعد به زندان رجایی‌شهر کرج انتقال یافت. او که سرانجام پس از ۳۶ روز بازداشت در روز یک‌شنبه ۱۵ بهمن ۹۶ با تودیع وثیقه از زندان رجایی شهر کرج آزاد شده بود.

علی نوری، فعال مدنی، پیش‌تر در روز چهارشنبه، ۱۶ مهر ۱۳۹۳، پس از شرکت در تجمع کوبانی، مقابل سازمان ملل بازداشت شده بود. وی بعد از بازداشت به بند ۲-الف سپاه منتقل شد و بعد از مدت‌ها بازجویی و سلول انفرادی به بند عمومی ۸ زندان اوین، محل نگهداری زندانیان مالی منتقل شد.

وی پس از آزادی به قید وثیقه ۵۰ میلیون تومانی، به هفت سال حبس ازسوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه محکوم شده بود که این حکم در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر به ۲ سال کاهش یافت و ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ پس از گذراندن یک سوم از حکم حبس دو ساله خود از زندان اوین آزاد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

خروج از نسخه موبایل