هیراد پیربداقی برای اجرای حکم به مراکز قضایی احضار شد

هیراد پیربداقی، فعال کارگری که پیش‌تر در دادگاه انقلاب تهران به احکام زندان محکوم شده بود، با دریافت برگه‌ای به مراکز قضایی برای اجرای حکم زندان خود احضار شد.
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، هیراد پیربداقی جهت تحمل حبس احضار شد هیراد پیربداقی، فعال کارگری با دریافت احضاریه‌ای جهت اجرای حکم شش ماه حبس تعزیری به شعبه یک اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب تهران فراخوانده شد.
بر اساس این احضاریه که در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ۹۹ صادر و به صورت الکترونیک به او ابلاغ شده است، به آقای پیربداقی گفته شده ظرف ۵ روز از زمان ابلاغ خود را به شعبه ۱ اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب معرفی کند.
آقای پیربداقی در تاریخ ۳ اسفندماه توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

این فعال کارگری که پیش از این در حاشیه برگزاری دادگاه متهمان هفت‌تپه بازداشت و پس از مدتی با سپردن قرار کفالت ۵۰ میلیون تومانی آزاد شده‌بود، روز شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸، دوباره بازداشت و به زندان اوین منتقل شده‌بود، روز شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸، با سپردن وثیقه ۴۰۰ میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شد.

پیربداقی روز شنبه ۳۰ شهریور، برای دریافت وسایل خود به شعبه ۷ بازپرسی دادسرای اوین مراجعه کرده‌بود، اما با دستور بازپرس و به بهانه ادامه فعالیت‌هایش در دوران آزادی موقت، وثیقه‌اش از ۵۰ میلیون به ۳۵۰ میلیون تومان افزایش یافت و در نهایت بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد.

رهام یگانه، فرید لطف آبادی و هیراد پیربداقی همزمان با برگزاری دادگاه متهمان هفت‌تپه در روز شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸، در خیابان شریعتی تهران بازداشت و روز سه‌شنبه ۵ شهریورماه ۹۸، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی، هر کدام با سپردن قرار کفالت ۵۰ میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شده‌بودند.

این ۳ نفر در حاشیه اولین روز برگزاری دادگاه متهمان هفت‌تپه در روز شنبه ۱۲ مردادماه بازداشت شدند و یک روز بعد در شعبه بازپرسی دادسرای اوین با صدور قرار بازداشت موقت به زندان اوین منتقل شدند.

در طول دوران بازجویی به آن‌ها اتهامات “اخلال در نظم عمومی” و “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” تفهیم شد.

روز شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸، همزمان با برگزاری دادگاه متهمان هفت‌تپه خانواده‌های زندانیان و تعدادی از فعالان کارگری در مقابل دادگاه انقلاب تهران در انتظار برگزاری دادگاه بودند که چند نفر از آن‌ها از سوی نیروی‌های امنیتی بازداشت شدند.

پیش‌تر در کمپین گزارش شده‌بود رهام یگانه، هیراد پیربداقی و فرید لطف آبادی جزو دستگیر شده‌ها بوده‌اند.

یک منبع مطلع در این خصوص به کمپین گفته‌بود: «نیروهای امنیتی با حضور در جمعیت و بررسی مدارک هویتی افراد، این شهروندان را از میان جمع بیرون کشیده و بدون ارایه حکم قضایی بازداشت کرده‌اند.»

تداوم بازداشت رهام یگانه، فرید لطف آبادی و هیراد پیربداقی در سلول‌های انفرادی زندان اوین

اولین دادگاه متهمان پرونده هفت‌تپه در شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب تهران (واقع در شریعتی، نبش معلم) بنا بر ابلاغ قبلی روز شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸، برگزار شد پس از آن برگزاری جلسات دادگاه برای آن‌ها ادامه داشت.

بر اساس رای صادره در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران، سپیده قلیان، فعال کارگری به ۱۹ سال و ۶ ماه، امیرحسین محمدی فرد، سر دبیر نشریه گام، عسل محمدی، ساناز الهیاری و امیر امیرقلی از اعضای تحریریه نشریه گام هر کدام به ۱۸ سال، اسماعیل بخشی، از کارگران هفت‌تپه به ۱۴ سال و محمد خنیفر، از کارگران هفت‌تپه به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده‌اند.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

خروج از نسخه موبایل