علی نوری برای اجرای حکم احضار شد / سند

علی نوری، فعال مدنی برای اجرای حکم سه سال و نیم زندان به اجرای احکام دادسرای امنیت اوین احضار شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، علی نوری، فعال مدنی در صفحه توییتر خود نوشت که بر اساس ابلاغیه ای که برای وثیقه گذار او ارسال شده او باید ظرف سه هفته دیگر خود را به اجرای احکام دادسرای امنیت اوین معرفی کند.

علی نوری پیش‌تر در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی احمدزاده، با اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» به ۷ سال و نیم و از بابت اتهام «فعالیت تبلیغی علیه حکومت» به یک‌سال و نیم حبس تعزیری محکوم شده‌بود.

اکنون با توجه به تایید این رای در دادگاه تجدیدنظر و بر اساس ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد ۷ سال و نیم ماه حبس تعزیری در مورد آقای نوری اجرا خواهد شد.

علی نوری نهم دی ‌ماه ۱۳۹۶ و در دوره خدمت سربازی‌، در میدان ولیعصر تهران از سوی نیرو‌های امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. علی نوری در تاریخ ۲۳ دی ‌ماه به دلیل درد شدید در ناحیه قفسه سینه، توسط زندانیان به بهداری زندان اوین منتقل شد و مدتی بعد به زندان رجایی‌شهر کرج انتقال یافت. او که سرانجام پس از ۳۶ روز بازداشت در روز یک‌شنبه ۱۵ بهمن ۹۶ با تودیع وثیقه از زندان رجایی شهر کرج آزاد شده بود، اکنون به هفت سال و نیم حبس محکوم شده است.

‎علی نوری، فعال مدنی، پیش‌تر در روز چهارشنبه، ۱۶ مهر ۱۳۹۳، پس از شرکت در تجمع کوبانی، مقابل سازمان ملل بازداشت شده بود. وی بعد از بازداشت به بند ۲-الف سپاه منتقل شد و بعد از مدت‌ها بازجویی و سلول انفرادی به بند عمومی ۸ زندان اوین، محل نگهداری زندانیان مالی منتقل شد.

وی پس از آزادی به قید وثیقه ۵۰ میلیون تومانی، به هفت سال حبس ازسوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه محکوم شده بود که این حکم در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر به ۲ سال کاهش یافت و ۲۵ اسفند ا۱۳۹۵ پس از گذراندن یک سوم از حکم حبس دو ساله خود از زندان اوین آزاد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

خروج از نسخه موبایل