تداوم بازداشت و بلاتکلیفی بیژن رضایی فعال رسانه ای

با گذشت بیش از چهل و پنج روز از دستگیری بیژن رضایی این بلاگر اینستاگرامی همچنان به صورت بلاتکلیف در بازداشتگاه مرکزی شیراز در بازداشت به سر می برد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، این فعال رسانه ای در روز یک شنبه ۴ آبان‌ماه ۱۳۹۹، توسط اداره اطلاعات شیراز در منزل پدری اش دستگیر شده و پس از اتمام مراحل بازجویی و تفهیم اتهام با گذشت بیش از ۴۵ روز همچنان به صورت بلاتکلیف در بازداشتگاه مرکزی شیراز در بازداشت به سر می برد.

بیژن رضایی پس از بازداشت جهت انجام امور بازجویی و تفهیم اتهام به بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز منتقل شد.

وی در روز شنبه ۸ آذر ماه ۱۳۹۹ پس از اتمام بازجویی و تفهیم اتهام از بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز به زندان عادل آباد این شهر منتقل شده است.

گزارش شده، اتهام های انتسابی علیه این بلاگر اینستاگرامی «نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی»، «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و «تشکیل گروه یا دسته به قصد برهم زدن امنیت کشور» عنوان شده است.

این فعال رسانه ای پیشتر در تاریخ ۶ مرداد ماه ۱۳۹۸، در حالی که دوران محکومیت ۶ ساله خود را در زندان عادل آباد شیراز می‌گذراند، به صورت مشروط از زندان آزاد شده بود.

در آن پرونده شعبه اول دادگاه انقلاب شیراز به ریاست «قاضی محمود ساداتی» بیژن رضایی را به اتهام های «اجتماع و تبانی از طریق حضور در تجمعات اعتراضی غیرقانونی و سر دادن شعار» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام»، به تحمل ۶ سال زندان تعزیری محکوم کرده بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

خروج از نسخه موبایل