دادسرای اوین: سمیرا ابراهیمی، شهروند بهائی ساکن تهران احضار شد

سمیرا ابراهیمی

سمیرا ابراهیمی، شهروند بهائی ساکن تهران به دادسرای اوین احضار شد. از وی خواسته شده است که ظرف مدت ۱۰ روز از زمان ابلاغ در این شعبه حاضر شود.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، سمیرا ابراهیمی، شهروند بهائی ساکن تهران توسط شعبه دوم بازپرسی اوین احضار شد.

بر اساس این گزارش، این شهروند بهائی از زمان دریافت ابلاغیه تا حضور در شعبه مذکور 10 روز فرصت دارد که خود را به شعبه مربوطه معرفی نماید.

ارسلان یزدانی، همسر خانم ابراهیمی نیز در تاریخ ۱۰ شهریورماه، توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و  در تاریخ ۲۴ مهرماه، با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد

شهروندان بهائی در ایران از آزادی‌های مرتبط به باورهای دینی محروم هستند، این محرومیت سیستماتیک در حالی است که طبق ماده ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۸ میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی هر شخصی حق دارد از آزادی دین و تغییر دین با اعتقاد و همچنین آزادی اظهار آن به طور فردی یا جمعی و به طور علنی یا در خفا برخوردار باشد.

بر اساس منابع غیررسمی در ایران بیش از سیصد هزار شهروند بهائی وجود دارد اما قانون اساسی ایران فقط اسلام، مسیحیت، یهودیت و زرتشتی گری را به رسمیت شناخته و مذهب بهائیان را به رسمیت نمی‌شناسد. به همین دلیل طی سالیان گذشته همواره حقوق بهائیان در ایران به صورت سیستماتیک نقض شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

خروج از نسخه موبایل