انتقال سالار و ابراهیم صدیق همدانی به بازداشتگاه اداره اطلاعات در ارومیه

ابراهیم خلیل صدیقی همدانی و سالار صدیقی همدانی

سالار و ابراهیم خلیل صدیق همدانی، زندانیان سیاسی زندان ارومیه، که پیشتر در اعتراض به عدم اجرای اصل تفکیک جرائم دست به اعتصاب غذا زده بود، به دلایل نامعلومی به وزارت اطلاعات این شهر منتقل شدند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز شنبه ۱۸ دی‌ ۱۴۰۰، سالار صدیق همدانی و ابراهیم خلیل صدیق همدانی، زندانیان سیاسی محبوس در زندان ارومیه به وزارت اطلاعات منتقل شدند.

بر اساس این گزارش، این دو زندانی سیاسی  روز دوشنبه ۱۳ دی‌ماه، در اعتراض به عدم اصل تفکیک جرائم اعتصاب و همزمان در مقابل افسر نگهبانی زندان تحصن کرده بودند.

یک منبع مطلع در اینباره به کمپین گفت: گمان می‌رود که انتقال این دو زندانی سیاسی در رابطه با اعتصاب آنان باشد.

آقای ابراهیم خلیل صدیقی همدانی در اسفندماه ۹۷ به همراه دو فرزندش به نام‌های سالار و مریم توسط نیروهای امنیتی در ارومیه بازداشت شد.

نخستین جلسه دادگاه ابراهیم خلیل صدیق همدانی و پسرش روز ۲۷ شهریورماه ۹۸، در شعبه دوم دادگاه انقلاب اسلامی ارومیه در حالی برگزار شد که از حق دسترسی به وکیل مدافع محروم بودند. دادگاه سرانجام هر یک از آنها را به ۱۵ سال حبس تعزیری و به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یک سال حبس تعزیری محکوم کرد.

آنها همچنین توسط شعبه ۳ دادگاه انقلاب ارومیه به اتهام «فیلم‌برداری از مراکز نظامی» به سه سال زندان دیگر محکوم شدند، در مجموع این پدر و پسر هر یک به ۱۹ سال زندان محکوم شدند، زندانی سیاسی سالار صدیقی همدانی دانشجوی ۲۲ساله اهل ارومیه است.

ابراهیم خلیل صدیقی همدانی زندانی سیاسی ۶۲ ساله، مبتلا به بیماری دیابت است. انسولین ضروری برای این زندانی در زندان وجود ندارد و قابل دسترس نیست و به همین علت انگشتان پای این بیمار سیاه شده و در معرض از بین رفتن است. اما به رغم نیاز فوری برای مراجعه به پزشک در خارج از زندان، از اعزام وی به بیمارستان ممانعت به عمل می آید. این زندانی سیاسی نیاز به رسیدگی فوری پزشکی توسط پزشکان خارج از زندان دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

خروج از نسخه موبایل