حکم اعدام یک زندانی به اتهام «قتل عمد» در زندان مرکزی کرمانشاه

زندان مرکزی کرمانشاه

حکم اعدام یک زندانی به‌نام فردین کله‌هویی، که با اتهام «قتل عمد» به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود، به‌صورت مخفیانه در زندان مرکزی کرمانشاه به اجرا درآمد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ سازمان حقوق بشر ایران، در گزارشی نوشت: صبح روز چهارشنبه، ۲۸ اردیبهشت ماه، حکم اعدام یک مرد در زندان مرکزی کرمانشاه (دیزل آباد) به اجرا درآمد. این زندانی که هویتش فردین کله‌هویی احراز شده، با اتهام «قتل عمد» به قصاص نفس محکوم شده بود.

یک منبع مطلع درخصوص اعدام این زندانی به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «فردین کله‌هویی حدود سه سال پیش به دنبال درگیری‌های مربوط به ۴۰ سال پیش روستای کله‌هو از توابع شهرستان کرمانشاه که در آن زمان منجر به کشته شدن نزدیک به ۶۰ نفر از دو طرف شد و چند سالی درگیری ادامه داشت مرتکب قتل شده بود. او به انگیزه انتقام خون پدر و دیگر اقوامش به روستا مراجعه و اقدام به قتل دو جوان و زخمی کردن یک زن از یک خانواده کرده بود».

اعدام این زندانی با وجود گذشت بیش از یک ماه، از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

بر اساس گزارش سالانه سازمان حقوق بشر ایران، دست‌کم ۱۸۳ اعدام از بین ۳۳۳ اعدامی که سال ۲۰۲۱ در ایران اجرا شد، با اتهام «قتل عمد» بوده است.

عدم درجه بندی برای قتل عمد در ایران باعث می‌شود هر نوع قتلی فارغ از شدت و ضعف و انگیزه متهم، منجر به صدور حکم اعدام شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

خروج از نسخه موبایل