پایان ایام مرخصی، اکبر باقری، زندانی سیاسی به زندان اوین بازگشت

اکبر باقری

اکبر باقری، زندانی سیاسی، پس از اتمام دوران مرخصی به زندان اوین بازگشت.‌ او پیش‌تر توسط دادگاه انقلاب تهران به اتهام‌هایی همچون عضویت در گروههای مخالف نظام – سازمان مجاهدین‌ خلق، تمرد از دستور ماموران امنیتی در حین انجام ماموریت و فعالیت تبلیغی علیه نظام، محاکمه و محکوم شده بود.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ روز سه شنبه هشت شهریور ماه ۱۴۰۱، اکبر باقری، اهل استان کرمانشاه، زندانی سیاسی، پس از اتمام دوران مرخصی درمانی علیرغم تکمیل نشدن مراحل درمان برای تحمل ادامه حبس خود به زندان اوین بازگشت.

بر اساس این گزارش، این زندانی سیاسی در حال سپری کردن بخشی از حبس تعزیری ۹ ساله خود است .آقای باقری، در‌پی بروز مشکلات جسمانی جدی، در تاریخ ۲۰ تیر ماه ۱۴۰۱، پس از تودیع وثیقه از زندان تهران بزرگ به مرخصی اعزام شده بود.

اکبر باقری، در حالی برای تحمل ادامه حبس به زندان اوین بازگشته که در تاریخ ۸ شهریور ماه ۱۴۰۱، شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ فشافویه با صدور دادنامه ای این زندانی سیاسی را به همراه هشت تن دیگر به اتهام (اخلال در نظم و آسایش عمومی در محیط زندان) به تحمل ۱۱ ماه و ۱۵ روز حبس تعزیری درجه ۶ و ۵۰ ضربه شلاق درجه ۶ محکوم شده است.محکوم شده است.

اکبر باقری، در تاریخ ۳ اسفند ماه سال ۱۳۹۹، پس از انجام عمل جراحی بدون تکمیل دوره درمان در بیمارستان به زندان تهران بزرگ بازگردانده شد و این در حالی بود که با توجه به زخمهای ایجاد شده بر اثر جراحی از حق تکمیل دوره درمان خود محروم شده بود.

این زندانی سیاسی، ابتدا در خردادماه سال۱۳۹۶ توسط نیروهای امنیتی در منزل خود در استان کرمانشاه، بازداشت و پس از ۲ ماه بازجویی و تحمل سلول‌های انفرادی به زندان دیزل‌آباد کرمانشاه منتقل و سپس با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

اکبر باقری، اواسط اسفندماه ۱۳۹۶، در جریان تجمع اعتراضی مالباختگان موسسه مالی و اعتباری کاسپین در مقابل مجلس در تهران بازداشت و به زندان اوین منتقل و پس از انتقال به سلول‌ انفرادی در بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات و تحمل ۴۸ روز بازجویی های فشرده سپس به اندرزگاه ۴ سالن ۲ زندان اوین منتقل شد.

با آغاز مراحل دادرسی، اکبر باقری در تابستان ۱۳۹۷ توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست ابوالقاسم صلواتی از بابت اتهامات(عضویت در گروههای مخالف نظام – سازمان مجاهدین‌ خلق)،(تمرد از دستور ماموران امنیتی در حین انجام ماموریت) و (فعالیت تبلیغی علیه نظام) محاکمه و به تحمل ۹ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم در شعبه دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تائید شد.

اکبر باقری، اواخر اردیبهشت ماه ۱۳۹۷، بر طبق روال جاری زندانهای ایران بدون‌ اعلام‌ قبلی از زندان اوین به زندان تهران بزرگ منتقل شده بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

خروج از نسخه موبایل