انتقال حسن طفاح به بهداری زندان در پی بی هوشی

حسن طفاح، زندانی ۸۶ ساله زندان رجائی شهر روز  پنجشنبه ۲ مهر ماه در پی بی هوشی به بهداری زندان منتقل و پس از گذشت ۲ ساعت به بند بازگشت.
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، یک منبع آگاه از وضعیت این زندانی در گفتگویی با کمپین گفته ”  روز پنجشنبه ۲ مهرماه ۱۳۹۴ این زندانی به علت افت فشار و همچنین کم خونی حاصله از سرطان خون، بی هوش شده و با برانکارد به بهداری منتقل و پس از گذشت ۲ ساعت به بند بازگردانده شده است”
پیش تر این زندانی ۸۶ ساله زندان رجائی شهر صبح روز شنبه ۲۸ شهریورماه سال جاری نیز به یمارستان هزار تختخوابی تهران موسوم به امام خمینی منتقل و از سوی مسوولین این بیمارستان جهت پذیرش وی ممانعت به عمل آمده و مجددا وی به زندان بازگردانده شد.
این زندانی سیاسی در اوایل اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ به مرخصی استعلاجی اعزام شده بود و به علت عدم تمدید از سوی قاضی ناظر بر امور زندانیان سیاسی و امنیتی به نام «خدابخشی»، ظهر روز دوشنبه ۵ مردادماه سال جاری پس از گذشت حدود ۳ ماه به سالن ۱۲ زندان رجایی شهر کرج باز گردانده شد.
پیش ترعلاوه بر ضعف جسمی و وضعیت وخیم جسمی این زندانی و به رغم داشتن پرونده در بهداری زندان، رئیس زندان رجائی شهر کرج «مردانی» به دستور «خدابخشی» دادیار ناظر بر زندان از اعزام «حسن طفاح» جهت درمان به مراکز درمانی خارج از زندان خودداری می کرد.
»حسن طفاح» متولد ۱۳۰۸ تنها یک‌سال پس از جنگ جهانی دوم و در سن ۱۶ سالگی درعراق به زندان افتاد. به گفته وی آن موقع جوان‌ترین‌ زندانی سیاسی بوده و هم اکنون نیز در زندان رجایی شهرکرج پیر‌ترین زندانی سیاسی- امنیتی جمهوری اسلامی ایران است.
«طفاح»، به اتهام اقدام «علیه امنیت ملی و جاسوسی» در زندان به سر می‌برد.
نامبرده محکوم به ۱۵ سال  حبس است و هیچ کس را درایران ندارد.
همسرش مسلط به زبان فارسی نیست و نمی‌تواند ارتباطات لازم را با دادستانی و دیگران برقرار کند.
او تاکنون حدود هقتسال از حبس ابدش را در زندان رجایی شهر گذرانده است.
بیماری و ناتوانی وی جهت ادامه حبس در حدی است که حکم عدم تحمل کیفر از سوی پزشکی قانونی برایش صادر شده است. این زندانی ۸۶ ساله حتی توان راه رفتن را به سختی دارد، اما قوه قضاییه تا به حال دستور آزادی وی را صادر نکرده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

خروج از نسخه موبایل